Go to content
Halloween ve sklárně Rückl

Halloween ve sklárně Rückl

Komentované prohlídky 21.10.2023 09:00 - 15:00

Cena:

Rodina (2+2): 450 Kč, Dospělý: 150 Kč, Senior: 120 Kč, Dítě do 15 let: 100 Kč, Dítě v kostýmu: 0 Kč

Místo konání:

Sklárna Rückl

Adresa:

Lánská 141, 267 05 Nižbor

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Oslavte Halloween stylově v nižborské sklárně Rückl. Nachystán pro vás bude bohatý program plný strašidelného malování na obličej, které vám vykouzlí umělecká malířka, tematických komentovaných prohlídek, ohně a halloweenského občerstvení. Strašidla, čarodějnice, duchové a další bytosti, všem je vstup povolen. Navíc každé dítě, které dorazí do sklárny v kostýmu bude mít vstup na prohlídku zdarma a dostane malý dáreček!

Víte, že Halloween byl původně keltský lidový svátek Samhain? A ke Keltům mají v Nižboru hodně blízko, proto tu najdete i keltské symboly ražené do křišťálu a také si budete moct vyzkoušet vybrousit na sklenici např. severské runy.

K tomuto svátku stejně jako ke sklárně patří oheň, který nesmí v peci vyhasnout. Nahlédněte do ní a vyzkoušejte si také práci se sklářskou píšťalou v huti.

Halloweenské občerstvení bude připraveno. Odpoledne můžete od sklárny vyrazit přes most na nižborský zámek do Informačního centra keltské kultury, kde vás čeká oslava svátku Samhain až do večerních hodin.

Parkování v areálu je zdarma.

Příplatky za zážitky: broušení na skleničku 500 Kč, foukání skla na verštatu 1 000 Kč, příplatek za vlastní vyfouknutý výrobek k vyzvednutí 350 Kč.

Prosíme, rezervujte si komentované prohlídky i zážitky včas na e–mailu [email protected] nebo na telefonním čísle +420 605 229 205.

Mapa