Go to content
Gamble a Bárka

Gamble a Bárka

Hudební a divadelní akce 16.06.2024 18:00 - 19:30

Cena:

60 Kč

Místo konání:

Hornický skanzen Březové Hory – důl Vojtěch

Adresa:

Husova 29, 261 01 Příbram - Březové Hory

Telefon:

+420 318 630 149

Region:

Brdy a Podbrdsko

Přejít na web akce

Popis akce

V neděli 16. 6. 2024 se od 18 hodin v šachetní budově dolu Vojtěch koná koncert sboru Gambale a kapely Bárka.
Vstupné 60 Kč, vstupenky se prodávají na místě před koncertem.

Pěvecký sbor Gambale datuje svůj zrod k 1. lednu 2013. Vznikl způsobem poněkud netypickým – postupně se utvořil z absolventů několika víkendových kurzů zpěvu. Dnes má sbor 20 stálých členů, lidí nejrůznějších profesí i osudů, které drží pohromadě společná vášeň pro souzvuk tónů vytvářených lidským hlasem a srdcem.
Více o sboru najdete zde.

Kapelu Bárka tvoří violoncellista Pavel Barnáš s harfenistkou Ivanou Pokornou. Oba muzikanti působí desítky let v renomovaných profesionálních orchestrech, kromě toho si však přáli hrát i skladby podle svého výběru, a to v malém obsazení, bez not a dirigentské taktovky. Zaměřují se hlavně na evergreeny a filmové melodie, které v neobvyklém spojení jejich nástrojů vyznívají velmi působivě.
„Bárka nabízí plavbu napříč různými žánry s harfou a violoncellem – proplouváme vodami bouřlivými i klidnými a užíváme si radost z hudby,“ shrnul Pavel Barnáš, violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze a mj. ředitel festivalu Okolo Třeboně s třicetiletou tradicí. Ivana Pokorná je členkou Orchestru Národního divadla a vždy ráda spolupracovala i s muzikanty z jiných hudebních žánrů. V kapele Bárka hraje na keltskou harfu, která je menší a lehčí než ta, kterou používá ve velkém orchestru.

Mapa