Go to content
Čekání na tramvaj

Čekání na tramvaj v Berouně 2024

Hudební a divadelní akce 08.05.2024 14:00 - 16:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Beroun

Adresa:

Husovo náměstí 87, 266 01 Beroun

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

V Berouně se 8. května 2024 uskuteční již 14. ročník tradičního happeningu Čekání na tramvaj. Akce je inspirována sérií futuristických pohlednic z roku 1904 zobrazující Beroun s tramvajovou dopravou, která nikdy nevznikla, ale díky netradičnímu setkání jednou ročně ožívá.

Účastníci v historických kostýmech, jejich mluva a dobové rekvizity navodí nostalgickou atmosféru starých časů. Staňte se součástí živého obrazu a přijďte čekat na zpožděnou tramvaj.

Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie a zaručeně pobaví celou rodinu. Program nabídne setkání s významnými představiteli města Beroun, příjezd historické tramvaje na náměstí, zahájení výstavy futuristických pohlednic fy Lederer a Popper a besedu se sběratelkou pohlednic Ilonou Voráčkovou. Autorem akce je Patrik Pařízek.

Vstup je zdarma, tak neváhejte a přijďte si užít den plný zábavy, nostalgie a historie! Akce se koná ve spolupráci s Muzeem Českého krasu v Berouně, tramvajačkou Karolínou Hubkovou, tramvajovým konstruktérem Josefem Hubkou a nejmladším berounským cestujícím, který u příležitosti příjezdu tramvaje oslaví 1. narozeniny.

Program

13:45 Setkání cestujících s významnými představiteli města Beroun

14:00 Čekání na příjezd tramvaje na berounské náměstí společně s tramvajačkou Karolínou Hubkovou, návštěva knihkupectví Václava Antonyho

14:45 Ukázka kolejového vozu Josefa Hubky, zkonstruovaného přímo pro město Beroun a slavnostní zahájení výstavy Budoucnost v pohlednicích fy Leder & Popper

15:00 Oslava 1. narozenin nejmladšího berounského cestujícícho

15:00 Beseda se sběratelkou pohlednic Ilonou Voráčkovou v Muzeu Českého krasu

Změna programu vyhrazena. Registrace kostýmovaných účastníků ve facebookové skupině Berounští cestující.

Mapa