Go to content
Beltain, zámek Nižbor, keltské slavnosti

Beltain 2023

Lidová řemesla a trhy 29.04.2023 12:00 - 22:00

Cena:

Dospělí 150,- Kč Dítě školou povinné 80,- Kč Rodina (2+2) 300,- Kč

Místo konání:

Zámek Nižbor

Adresa:

Na zámku 260, Nižbor

Telefon:

+420 606 027 133

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Na Nižboru vzplanou keltské ohně! Oslavy keltského svátku Beltain propuknou na zámku Nižbor současně s otevřením sezony v Informačním centru keltské kultury dne 29. 4. 2023. Nejen svátky ohně a jara, ale i svátek hudby a keltských řemesel můžete tradičně navštívit poslední dubnový víkend na Nižboru.
Nádvoří zámku Nižbor i letos ožije velkou slavností. Přímo v poledne vypukne veselí provázené hudbou, tancem i hrami pro všechny věkové kategorie. Atmosféru keltské vesnice navodí Vousův kmen, který na nádvoří rozvine část svých stanů s řemeslníky i bojovníky. Návštěvníkům představí tradiční keltská řemesla, předvede ukázku soubojů s meči, chybět nebude ani dětmi oblíbená bitva s Římany. Bez dobrého jídla a pití si slavnost představit nelze.

Beltain na zámku v Nižboru pořádá Ústav archeologické památkové péče, který tu bude mít otevřenou archeologickou dílnu s ukázkou nejen pravěkých nástrojů, ale i práce archeologa či antropologa. Expozici Informačního centra keltské kultury jsme doplnili o některé novinky, zpřístupněné přímo pro tuto sezónu.

Mapa