Go to content
Aaron Brooks & Karolína Korecká

Aaron Brooks & Karolína Korecká v Aktoffce

Hudební a divadelní akce 24.04.2024 19:30 - 22:00

Cena:

280,- Kč

Místo konání:

AKTOFFKA art club

Adresa:

Oty Pavla 246, 27343 Buštěhrad

Telefon:

+420 724 673 549

Region:

Kladensko Slánsko

Přejít na web akce

Popis akce

Nová generace Woodstocku, směs progresivního rocku, folku a blues sedmdesátých let v novém kabátu. S Aaronem Booksem se představí plzeňská cellistka a zpěvačka Karolína Korecká.

Aaron Brooks je americký zpěvák/skladatel z Ohia aktuálně usazený v Mnichově v Německu a bývalý frontman kritikou respektované psychedelické rockové kapely Simeon Soul Charger. Jeho skladatelský styl kombinuje psychedelický rock, folk, country a orchestrální hudbu 60. a 70. let s filmovými aranžemi a temně tematickými texty, kterými se prolínají žal, smrt, kapitalismus a deprese.

V roce 2018 Brooks své první sólové album Homunculus. Na rozdíl od jeho prostých koncertů je to nahrávka aranžérsky bohatá a produkčně propracovaná, a bývá popisována jako eklektická filmová krajina, plná psychedelických a orchestrálních kulis, jemných balad a vícehlasých melodií.

“Osobně zabarvené, autobiografické, společensky kritické a někdy hořké texty jsou třešničkou na dortu tohoto pozoruhodného díla.” (Michael Koenig, Hooked on Music)

“Od oblouku Beatles, Pink Floyd, až po megalomanství Muse. Srovnání ale skoro  vždy nevede k ničemu. Protože Aaron Brooks je prostě Aaron Brooks a jeho rukopis je okamžitě rozpoznatelný – za což může nejen jeho charakteristický, emotivní zpěv.” (Hand-writtenmag.de)

Aktuálně Aaron Brooks, který už na svých turné zavítal do 25 zemí, přijede jen sám s kytarou a akustickou podobou svých písní. V tomto prostém podání jsou ale ještě emotivnější a procítěnější, než kdy jindy. A opravdu pak o to více ze všeho ční jeho uhrančivý zpěv.

Mapa