Go to content
A Day Of Sound

A day of Sound

Festivaly 26.08.2023 10:00 - 22:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

GASK

Adresa:

Barborská 51–53, 284 01 Kutná Hora

Telefon:

+420 725 377 433

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

V sobotu 26. srpna se v kutnohorské Galerii Středočeského kraje (GASK) uskuteční již pátý ročník jedinečné hudební události – A Day of Sound. Program je tradičně situován jak do vnitřních prostor bývalé jezuitské koleje, tak do přilehlého prostranství zahrad s vodním pódiem, doplněným o působivý výhled na chrám sv. Barbory.

Událost nabízí propojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem. Letošní ročník představí silná jména experimentální hudební scény z Norska a Německa. V prostředí nočních zahrad GASK vystoupí norské duo Jan Bang & Arve Henriksen.

Letošní ročník A Day of Sound má tu čest uvést osobnost, která se zapisuje do dějin radikálního hudebního hledání už přes padesát let – německou multiinstrumentalistku Limpe Fuchs. Chybět nebude ani multiinstrumentalistka ze Slovenska Barbora Tomášková. Dramaturgem programu je hudební kritik a spisovatel Pavel Klusák.

Hudebnímu programu předchází komentovaná prohlídka k výstavě Jiřího Surůvky Strůjci války (16.00–17.00) a workshop pro děti od čtyř let s názvem Tajuplná výprava se zvukem do světa barev (16.00–17.30).

 

Mapa