Go to content
Tvrz Malešov

600. výročí Bitvy u Malešova

Festivaly 07.06.2024 - 08.06.2024, 18:00 - 22:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Přátelský Pivovar Malešov

Adresa:

Malešov 56

Telefon:

+420 770 154 857

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

Přibližně před 600 lety, v důležité chvíli českých dějin, se odehrála bitva u Malešova, která do značné míry formovala osud středověkého Česka. Abychom si připomněli tuto významnou událost, rozhodli se v Malešově uspořádat akci nevídaného rozměru, která má nejen uctít památku padlých, ale také přiblížit veřejnosti důležité okamžiky z doby husitských válek.

Oslavy započnou v pátek večer, kdy se na programu objeví projekce filmu Zbojník. Tento film sice není z období husitských válek, nicméně byl natáčen na tvrzi Malešov a představí ho sám režisér filmu Leoš Kastner. Následovat bude průvod k památníku bitvy u Malešova, kde se odehraje pietní akt k uctění památky těch, kdo položili své životy v boji. Páteční program pak uzavře ohňová show.

Sobota přinese bohatý program pro všechny, kdo se zajímají o středověkou historii, kulturu, pivo i výbornou gastronomii. Program započne salvou z palných zbraní. Na své si přijdou opravdu všichni, těšit se můžete na bohatý program od šermířských vystoupení přes módní přehlídky, zábavu pro děti až po hudební vystoupení a připomínku historických událostí na krásné historické tvrzi v Malešově.

Pivovarské nádvoří obsadí stánky s rozmanitým sortimentem, na tvrzi najdete vojenské ležení i ukázky středověkých řemesel. Propojení historických válečníků s těmi moderními pak obstará přelet bojových letounů AČR Gripen i ukázky moderní vojenské techniky.

Těšit se také můžete na křest knihy o středověké kuchyni a ochutnávku tradičních středověkých pokrmů. Nebude chybět ani dramatické vyprávění o vojákovi z bitvy u Malešova, Ješkovi, jehož osudy diváky vtáhnou přímo do prostředí krvavých válečných událostí. Zahraje nám také pražské uskupení Šlapeto a mnoho dalšího!
Vstupné je zdarma.

Možnost parkování bude ve vyznačených lokacích v docházkové vzdálenosti tvrze i pivovaru. Doporučujeme však raději využít prostředky hromadné dopravy či podniknout výlet krásnou cestou z Kutné Hory do Malešova. Parkovacích míst totiž v obci není nadbytek.

Pro více informací nás sledujte na sociálních sítích a webu:

Mapa