Go to content
Průčelí zámku Jemniště s přístupovou cestou v létě

Počasí

Úterý 16.04.

15 ° C

Středa 17.04.

8 ° C

Čtvrtek 18.04.

6 ° C

Zámek Jemniště

Zámek Jemniště, elegantní patrová stavba obklopená velmi krásnou růžovou zahradou a rozlehlým působivým romantickým parkem, je skutečnou barokní perlou středních Čech.

V současné době je zámek Jemniště soukromé sídlo, které se restitucí vrátilo svým potomkům jednoho z nejstarších šlechtických rodů v zemi – Sternbergům. Ti ale nebyli prvními vlastníky Jemniště. Byl jím hrabě František Adam z Trauttmansdorffu, který roku 1717 panství koupil a nedlouho poté nechal vybudovat zámek podle svých představ. Vizi hraběte do posledního detailu naplnil věhlasný barokní architekt František Maxmilián Kaňka.

V průběhu 19. století měnil zámek majitele, až ho roku 1868 koupil Zdeněk Sternberg. Jeho syn Filip nechal provést drobnější úpravy a povýšil Jemniště na své hlavní sídlo. Ani tomuto panství se nevyhnuly rány zapříčiněné událostmi 20. století. V roce 1943 byli Terezie rozená Sternbergová a její manžel hrabě František Mensdorff-Pouilly donuceni svůj domov opustit když odmítli přijmout německou národnost.

Ani po skončení válečných útrap se zámku nevedlo lépe. V květnu 1945 ho  dočasně obsadila sovětská vojska. Poté byl zestátněn, následně se v roce 1995 navrátil dědicům  rodu Sternbergů. Majitelem objektu je pan Jiří Sternberg, který se svojí rodinou obývá levé křídlo zámku veřejnosti nepřístupné.

Současné Jemniště je určeno nejen k prohlídkám historické budovy zámku, ale poskytuje i ubytování v zámeckých apartmánech, disponuje spa, restaurací s pestrou nabídkou domácích specialit a útulnou kavárnou s výběrem lahodných českých dezertů, které jinde nenajdete. K areálu patří obchod s elegantní módní značkou Hunting Dress Code, což je  nejnovější soukromý projekt Petry Sternbergové.

Zámek je ideálním objektem k pořádání společenských oslav jako svatby, promoce, setkání s přáteli, vánoční besídky atd.

Okolní krajina zámku Jemniště

Kontakty

Adresa:

Jemniště 1, Postupice 257 01

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 737 037 372

Přejít na web

Zpoplatněné parkoviště pro osobní automobily i autobusy se nachází přímo před zámkem.
Parkoviště

Parkoviště

Do zámeckého areálu, do zámku, přilehlé zahrady i parku je vstup jakýmkoliv zvířatům zakázán.
Mazlíčci

Mazlíčci

V zámeckém areálu se nachází Café Custoza, vychutnat si tak můžete výhradně domácí produkty.
Občerstvení

Občerstvení

Toalety jsou v prostorách zámecké kavárny.
WC

WC

Mohlo by vás zajímat