Go to content
Zahrady Myšlín

Počasí

Sobota 20.07.

20 ° C

Neděle 21.07.

25 ° C

Pondělí 22.07.

24 ° C

Udržitelné místo

Zahrady Myšlín

Zažijte dokonalé spojení s přírodou v Posázaví, na rodinné relaxační farmě. Zahrady Myšlín najdete jen kousek za Prahou. Tohle místo se pyšní svým důrazem na udržitelnost a láskou k přírodě.

Vítejte v úžasných Zahradách Myšlín, kde se péčí a láskou k přírodě oživuje každý kousek půdy. Toto místo není jen relaxační ekofarmou s bistrem, ale především inspirativní prostore plný možností pro objevování darů přírody.

Na místě bývalého vepřína, který zde stál jako tichý svědek minulosti, majitelé od roku 2018 začali s obnovou sadů, polních cest, alejí i rybníků. Zahrady Myšlín mají hluboké kořeny v zemědělství, ale nezůstávají tu pouze u pěstování zeleniny a letniček. Tady se tradice a inovace prolínají ve prospěch lidského zdraví a životního prostředí.

Hlavním tahákem je bezesporu zahradní bistro s denní nabídkou. Vychutnejte si nejen lahodné pokrmy připravené z místních surovin, ale také osvěžující limonády ze zdejších bylinek. Bistro má široký výběr jídel i pro vegetariány a je skvělou zastávkou pro všechny, kteří cestují na kole, pěšky i autem.

Bylinky tu využívají nejenom ke konzumaci, ale i k výrobě vlastních regionálních produktů, s láskou a bez chemie. Na statku najdete kromě vyvýšených záhonů a skleníků také prostor pro cvičení či relaxaci.

V zahradách jsou i (zatím) dvě útulné chalupy, vystavěné z přírodních materiálů a podle starých technik. Ta větší z nich, známá jako Slámovna, hostí relaxační pobyty i firemní teambuildingy. Tímto se celý statek stává harmonickým prostorem propojení s přírodou a tradičními hodnotami, který nabízí nejen odpočinek, ale i inspiraci k zdravému a vyváženému životnímu stylu.

  • Zajímavost: Žižkův dub, sousedící se Slámovnou, je starobylý strom s více než 800 letou historií. Pod jeho větvemi údajně zastavili vojáci za husitských válek při jednom ze svých tažení na Český Brod. Legenda vypráví o setkání kněze Petra z Cimburka s Janem Žižkou právě pod tímto památným stromem. Jejich střetnutí však skončilo nešťastně; kněz byl neprávem obviněn ze zrady a Žižka jej nechal na tomto místě oběsit. 

Zažijte glamping v Posázaví! Na Zahradách Myšlín se můžete ubytovat v posedu s výhledem na levandulové pole nebo jabloňový sad. Moderní toaleta se sprchou je zde samozřejmostí, takže i přes blízkost přírody si užijete pohodlný pobyt.

Kam dál?

Po návštěvě Zahrad Myšlín se vydejte na objevnou výpravu do okolí. Nedaleko se nachází Šibeniční vrch – největší srub ve střední Evropě, který představuje skvělé celoroční sportovní centrum. Zahrajte si tenis, squash, plážový volejbal nebo bowling, a v zimních měsících si užijte lyžování. Nekonečná tajemství vesmíru objevíte v Ondřejovské hvězdárně, která se pyšní největším dalekohledem v celé republice. A co takhle putovat po stopách Josefa Lady? V nedalekých Hrusicích na vás čeká jeho památník; vydat se můžete i pěšky nebo na kole Cestou kocoura Mikeše.

Zahrady Myšlín

Kontakty

Adresa:

Myšlínská 5, 251 64 Mnichovice-Myšlín

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 724 016 300

Přejít na web

Parkování je možné přímo v Zahradách Myšlín.
Parkoviště

Parkoviště

Zahradní bistro nabízí nejen studené, ale i teplé občerstvení. Vše je vypěstováno lokálně, s láskou a bez chemie.
Občerstvení

Občerstvení

Psi na vodítku jsou zde vítání. I pro ně je tu připravené malé občerstvení v bezprostřední blízkosti bistra.
Mazlíčci

Mazlíčci

Cyklisté vítáni!
Cyklisté

Cyklisté

Toalety jsou k dispozici v bezprostřední blízkosti bistra.
WC

WC

Mohlo by vás zajímat