Go to content
Vojenská technika, Vojenské muzeum Lešany

Počasí

Sobota 20.07.

28 ° C

Neděle 21.07.

24 ° C

Pondělí 22.07.

25 ° C

Vojenské technické muzeum Lešany

Expozici Vojenského technického muzea tvoří přes 700 tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika a mnoho dalšího.

Muzeum Vojenského historického ústavu Praha vzniklo mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. Už od roku 1996 návštěvníkům prezentuje nejen historické tanky, kanony, motocykly a obrněná, nákladní i osobní vojenská vozidla, ale také raketovou techniku, spojovací a ženijní prostředky a logistický materiál pocházející z období od roku 1890 až do současnosti.

Sbírky jsou široké veřejnosti prezentovány v deseti halách, pod šesti přístřešky a na volném prostranství. Jednoduše nebudete vědět, co prozkoumávat dřív. Rozsahem a složením sbírek, v nichž je zastoupen nejeden světový unikát, se Vojenské technické muzeum v Lešanech řadí mezi nejvýznamnější evropské instituce svého druhu. Unikátní je zejména sbírka československých vojenských dopravních prostředků z období let 1918-1939 a také kolekce kanonů systému Škoda.

Mezi jedinečné exponáty z období studené války patří raketová technika a tanky – jak z výzbroje Varšavské smlouvy, tak z výzbroje NATO. Nudit se rozhodně nebudete – svým expozičním pojetím se muzeum hlásí k moderním trendům prezentace sbírek. Každoročně dochází k obměně exponátů, které jsou navíc v pohybu. Postupné zdokonalování výstavních prostor muzea návštěvníkům umožňuje lépe nahlédnout do tajů nejen československé historické vojenské techniky.

Tip pro vás:

V rámci jarního zahájení výstavní sezony probíhají každoročně v muzejní aréně akce s prezentací historické techniky v pohybu. Největší událostí roku bývají Tankové dny, konané vždy poslední sobotu na konci prázdnin.

Vojenský historický ústav Praha: Vojenské technické muzeum Lešany, venkovní expozice - ukázka techniky v terénu, tank

Kontakty

Adresa:

Lešany 41, 257 41 Lešany

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 973 296 161

Přejít na web

Mohlo by vás zajímat