Go to content
Via Ferrata - Slánská hora

Počasí

Čtvrtek 13.06.

17 ° C

Pátek 14.06.

15 ° C

Sobota 15.06.

17 ° C

Via ferrata Slánská hora

Je jedinou via ferratou ve středních Čechách. Na své si přijdou začátečníci i ferratoví profíci. Řeč je o zajištěných cestách v prostoru přírodní památky Slánská hora u Slaného.

Zajištěné cesty via ferraty jsou velmi populární a oblíbenou sportovní aktivitou. Komplexně zapojují celé tělo a pročisťují hlavu. Bonusem je pobyt v přírodě a krásné výhledy do okolí. Ve středních Čechách je jedinou via ferratou právě ta u Slaného. První dvě cesty na ní byly vybudovány v roce 2015. Dnes má sedm cest a několik propojek, na kterých si na své přijdou skutečně všichni. Méně obtížné trasy jsou vhodné a bezpečné i pro začátečníky či menší děti. Cestou s označením obtížnosti D/E, která je aktuálně vůbec nejtěžší ferratovou cestou v České republice, nepohrdnou ani profíci. Vyrazit se se dá za zábavou i trénovat.

Zajištěné cesty vznikly v severním svahu Slánské hory – vyhaslé sopky s čedičovým podkladem. I tím je zdejší via ferrata unikátní. Je jedinou v republice, která na takovémto podkladu vznikla. Jednotlivé cesty se dají zdolat za 15-30 minut a jejich převýšení činí okolo 40 metrů. Z druhé strany vede na Slánskou horu naučná stezka.

Všichni návštěvníci jsou povinni seznámit se s ustanovení provozního řádu a řídit se jim. Pak už ve zdolávání Slánské hory a jejích cest označených například Richtrovka, Spirála, Cesta přátelství, Masochyst, Enšpígl nebo Slánská promenáda nic nebrání.

Zajímavost

Autorem ferratových cest na Slánské hoře je Karel Bělina – slavný horolezec, kontroverzní stavitel zajištěných cest a rodák ze středních Čech z Kutné Hory.

Via Ferrata - Slánská hora

Kontakty

Adresa:

Slánská hora, 274 01 Slaný

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 773 747 537

Přejít na web

Nejbližší parkovací místa najdete v Bienerově ulici. Odtud to k ferratě je 5 minut volnou chůzí. Další místa k parkování najdete v ulici Lázeňská, u hasičárny. Pokud na vás nezbyde místo, další možností k zaparkování je hlavní náměstí ve Slaném, kde se nachází placené parkoviště.
Parkoviště

Parkoviště

Možnost stravování v blízkosti Slánské hory.
Občerstvení

Občerstvení

Mohlo by vás zajímat