Go to content
Jeskyně Klemperka v Šemanovickém dole, pohled z jeskyně, Kokořínský důl

Počasí

Čtvrtek 13.06.

16 ° C

Pátek 14.06.

16 ° C

Sobota 15.06.

18 ° C

Údolí Šemanovický důl

Šemanovický důl na Kokořínsku je údolí lemované pískovcovými skalami rozmanitých tvarů, v nichž jsou vytesány skalní byty. Na děti tu čeká seznamovací hra.

Nejznámějším místem údolí je zčásti umělá – člověkem vytvořená – jeskyně Klemperka nacházející se ve skalní stěně na počátku Šemanovického dolu. Tento útvar pozoruhodných rozměrů byl zbudován podél vodorovné pukliny v pískovcovém masivu. Ve spodní části jeskyně by se měla nacházet podzemní chodba, k níž se váže pověst o loupežníkovi Klemperovi, který zde údajně na počátku minulého století pobýval, než byl nedaleko odsud zabit místními sedláky.

Celé území je možné probádat zábavnou formou určenou primárně dětem. Právě pro ně je připravena hra, která je provede nejzajímavějšími místy Šemanovického dolu a po jejímž absolvování je čeká zasloužená odměna.

 

Jeskyně Rozbořenka v Šemanovickém dole, Kokořínský důl

Víte, že...

Spolu s lesním skřítkem Karpíškem prozkoumáte loupežníkovu jeskyni, skalní obydlí a jiná tajemná místa. V rámci hry se plní úkoly a na konci každého poctivého hráče čeká odměna v truhle s pokladem. Při plnění úkolů se děti dozví zajímavosti o obyvatelích údolí nebo zjistí, jak lidé dříve žili v bytech vytesaných do skal.

Možnost placenoho parkování na Lesním parkovišti Pokličky.
Parkoviště

Parkoviště

Trasa není vhodná pro kočárky ani pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Mohlo by vás zajímat