Go to content
Lidová architektura ve skanzenu Přerov nad Labem, léto

Počasí

Neděle 04.06.

15 ° C

Pondělí 05.06.

19 ° C

Úterý 06.06.

20 ° C

Příspěvkové organizace

Skanzen Přerov nad Labem

Skanzen v Přerově nad Labem tvoří na čtyřicet objektů lidové architektury. Figuríny v interiérech chalup dokreslují život na polabské vesnici od poloviny 19. do poloviny 20. století.

V současném skanzenu, rozprostírajícím se v centru obce v sousedství renesančního zámku, si prohlédnete několik chalup včetně takzvané staročeské chalupy, špýchary, stodoly, kapličku a další drobnou lidovou architekturu. Dobově zařízené interiéry chalup jsou doplněny figurínami v životní velikosti a vy tak budete doslova vtáhnuti do děje. Navíc si uděláte pěknou představu, jak se lidé oblékali a jaký byl jejich životní styl. Představovány jsou důležité i běžné chvíle v životě našich předků od domácího pečení a praní po vinařství a včelařství. Nejen v objektu bývalé panské bednárny, jejíž součástí je i stará vesnická škola, se pořádají výstavy s národopisnou tematikou a další akce, kterými skanzen často ožívá.

Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem patří k nejstarším regionální muzeím v přírodě v Evropě a je vůbec nejstarším svého druhu u nás. Jeho počátky sahají až do roku 1895, kdy zde bylo v upravené bývalé kovárně a rychtě zřízeno regionální národopisné muzeum. Nedávná historie muzea v přírodě se začala psát roku 1967, od té doby se skanzen postupně rozšiřoval.

Zajímavost

Muzeum v přírodě se rozprostírá na ploše téměř dvou hektarů. Objekty, které na své území převezlo, zachránilo před jejich zkázou.

Lidová architektura ve skanzenu Přerov nad Labem, léto

Kontakty

Adresa:

Na Dláždění 68, 290 01 Poděbrady

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 325 612 640

Přejít na web

Parkoviště před vstupem do Skanzenu.
Parkoviště

Parkoviště

Zákaz vodění jízdních kol po Skanzenu. Kola můžete odložit do stojanu v blízkosti pokladny.
Cyklisté

Cyklisté

Vozíčkáři se dostanou až na dvě stavení do všech objektů v areálu. Bezbariérové WC.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Každý pes musí být na vodítku, velcí psi musí mít náhubek. Přísný zákaz vstupu psů do vnitřních prostor. Výjimku mají štěňata nebo malí pejsci, kteří jsou v „tašce“. Všichni majitelé psů jsou povinni mít sebou sáček na úklid.
Mazlíčci

Mazlíčci

Stravovací služby dostupné v okolí Skanzenu.
Občerstvení

Občerstvení

K dispozici WC pro návštěvníky Skanzenu.
WC

WC