Go to content
Infinit Hotel Sen

Inspirace

Wellness ve středních Čechách? To vůbec není špatný nápad!

4. 7. 2024

Možná tomu nebudete věřit, ale letní měsíce jsou statisticky nejdeštivějším obdobím v roce. To znamená, že wellness není jen záležitostí chmurných podzimních dnů, ale je ideální po celý rok.

Dopřejte si odpočinek po náročné túře nebo se uvolněte pod rukama zkušeného maséra, když počasí zrovna nepřeje. Několik wellness center ve středních Čechách navíc nabízí propojení relaxace s aktivitami, které jsou pro léto jako dělané.

Pivní lázně v Olivově pivovaru
i
Pivní lázně v Olivově pivovaru
Autor: Olivův pivovar

Olivův pivovar

Pivo a léto patří nedomyslitelně k sobě, proto není od věci zajít si do pivních lázní a povýšit tak lásku k pivu na ještě vyšší úroveň. Pivní koupele přispívají k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky s omlazujícím efektem, a to díky pivovarským kvasnicím a vitamínům, které jsou v pivu obsaženy. Teplota piva v kádi má příjemných 36°, takže vařit se rozhodně nebudete. Pro zvýšení účinku koupele a umocnění zážitku si během 20minutové procedury načepujte místní Dolnobřežanskou 10° a nechte tak působit léčbu vně i uvnitř těla. Srdce pivaře musí jásat!

Pokud pivu zrovna neholdujete, ale přesto máte v plánu do lázní zavítat, můžete zde absolvovat relaxační nebo zdravotní masáž.

Panorama Golf Resort
i
Panorama Golf Resort
Autor: Panorama Golf Resort

Panorama Golf Resort

27 jamkové hřišti zasazeno do nezaměnitelné krajiny Posázaví působí samo o sobě relaxačně. Na green si ale raději nelehejte, není to tady jen a pouze o golfu. K dispozici vám jsou dva tenisové kurty s umělým povrchem a hřiště. V případě zájmu si můžete zapůjčit i paddleboardy a projet se po nedaleké Sázavě. Panorama Golf Resort nabízí také ubytování v hotelu, stylovou restauraci a wellness. A nejedná se jen tak o ledajaké wellness, mají tady totiž prakticky vše, na co si vzpomenete! Thajské masáže Tawan, vnitřní bazén s několika vodními atrakcemi, relaxační terasu s výhledem na zeleň, Kneippův chodník a mnoho dalšího. Nově vybudované wellness centrum s přilehlým golfovým areálem se jeví jako ideální místo nejen pro sportovce, ale díky své pestré nabídce služeb i pro celé rodiny.

Panorama Golf Resort není jediné místo ve středních Čechách, které disponuje golfovým hřištěm a hotelem s wellness. V Royal Beroun Golf o vás bude postaráno stejně dobře. Tím nejzajímavějším je rozhodně venkovní bazén s výhledem na okolní zalesněné kopce. Dále si zde můžete zahrát beachvolejbal, zacvičit si ve fitness centru a poté si odpočinout ve vířivce, nebo si s přáteli zahrát petanque.

Letní lekce jógy na zámku v Ratmřicích
i
Letní lekce jógy na zámku v Ratmřicích
Autor: Zámek Ratměřice

Zámek Ratměřice

Klasicistní zámeček s historií sahající až do 18. století hledejte v malé obci Ratměřice nedaleko bájného Blaníku. Na prodej suvenýrů a prohlídku tady ale nenarazíte. Jedná se totiž o luxusní hotel obklopený starým zámeckým parkem. Samozřejmě nechybí restaurace, vinný sklípek, multifunkční hřiště a především spousta možností na oddych a relaxaci.

Velice nevšední záležitostí je tzv. biobazén o ploše 250 m2, který je rozdělen na část pro kondiční plavání a část pro koupání a vodní radovánky. K úpravě vody se využívají šetrné mechanicko-biologické procesy. Dále je zde k dispozici vertikální solárium, finská sauna, masáže i regenerační místnost s vyhřívanými lehátky zvaná tepidárium.

Restaurace v Hejtmanském dvoře
i
Restaurace v Hejtmanském dvoře
Autor: Dagmar Malinová

Hotel Hejtmanský dvůr

Tak trochu opomíjené Kladensko a Slánsko má v repertoáru spoustu zajímavých míst, které stojí za vidění. Tak například nejstarší stavba v celé republice – Rotunda sv. Petra a Pavla v Budči, Hornický skanzen Mayrau nebo samotné historické město Slaný, kde vám po výletech v okolí možná přijde vhod Hotel Hejtmanský dvůr.

Specialitou tohoto hotelu je bezpochyby gurmánské 5chodové menu, které připravují v hotelové restauraci s ohledem na roční období a sezónní nabídku. Ve stálém menu najdete speciality jako uzená kachní prsa nebo jehněčí kolínko. Pořádnou porci relaxace zažijete v rámci relax centra. Těšit se můžete na vířivku, finskou saunu a minibar plný alko i nealko nápojů. Regeneraci si dopřejete v privátní hydromasážní vaně nebo své tělo svěříte do rukou profesionála, který vám udělá například medovou detoxikační masáž.

Infinit Wellness Hotel Sen
i
Relax v Hotelu Sen Senohraby
Autor: Hotel Sen Senohraby

Infinit Sen Senohraby

Infinit Hotel Sen patří k nejlepším wellness resortům ve středních Čechách. Nabízí hned několik druhů saun, včetně medové, finské, tiché bylinkové, panoramatické a sadové, kde se díky ceremoniálům se zkušenými mistry ponoříte do tajů saunování.

Nechte se pohltit vůní éterických olejů, které stimulují nervovou soustavu a přinášejí řadu pozitivních účinků i při inhalaci. A nezapomeňte si vzít plavky! Strasti všedních dnů můžete hodit za hlavu i v termálním bazénu a dopřát si rozmazlování na masážích.

Ať už se rozhodnete pro pár hodin strávených ve Snu, nebo v malebném Ladově kraji zůstanete déle, rozhodně odsud odjedete s dobiti novou energií.

Nemáte auto nebo si chcete při wellness dát nějaký drink? Žádný problém! Infinit Hotel Sen nabízí zdarma elektro shuttle bus z vlakového nádraží Senohraby, takže se pohodlně dostanete na místo, aniž byste museli řídit. Tento ekologický způsob dopravy nejen že vám ušetří starosti, ale také přírodu.

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články