Go to content
Cyklostezka krajem Josefa Lady

Počasí

Čtvrtek 13.06.

17 ° C

Pátek 14.06.

15 ° C

Sobota 15.06.

18 ° C

Cyklovýlety

Z Prahy do kraje Josefa Lady a kocoura Mikeše

Hned za hranicí rušné Prahy začíná kraj plný fantazie a dětských pohádek. Ilustrace Josefa Lady se proslavily po celém světě. Poznejte místa, která českého mistra inspirovala.

Kdo by neznal kocoura Mikeše, lišku Bystroušku, hastrmana a další ikonické postavy z pohádek a ilustrací Josefa Lady! Poznejte Ladův kraj a připomeňte si místa, která z dětství tak dobře znáte.  

Od nádraží Praha-Kolovraty se vydejte podél železniční tratě až k cyklostezce s názvem „Do Prahy na kole. Nechte se po ní vést do Říčan, kde na vás čekají zbytky gotického hradu nebo geologická expozice Muzea Říčany. U parku Lázeňská louka si udělejte hezkou fotku přes fotorám s výhledem na kostel sv. Petra a Pavla a zříceninu hradu Říčany 

Z města do obce Světice vás cyklostezka povede podél říčanských rybníků Marvánek, Rozpakov a Srnčí. Cestou budete mít k dispozici několik krytých odpočívadel s lavičkami a stoly vhodnými pro odpočinek i piknik. Prohlédněte si také informační tabule se zajímavostmi o okolní krajině, která inspirovala malíře Josefa Ladu. S dětmi se nezapomeňte zastavit u Ladovy vsi, tematického odpočívadla věnovaného tvorbě Josefa Lady s interaktivními herními prvky.  

  • Zajímavost: Dáváte-li přednost vůni ohýnku a pečených buřtů před restaurační stravou, nezapomeňte si do batůžku přibalit pár špekáčků. K opékání se v Ladově vsi dá využít místní altán s ohništěm.  

Ve Světicích se dá výlet ukončit a vrátit se zpět vlakem. Cyklostezka ovšem pokračuje přes Všestary až do Mnichovic. Dál už vás povedou cyklotrasy 0020 a 0025 přes Mirošovice do Hrusic, rodiště Josefa Lady. Jeho životu a dílu se věnuje tamní Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny, nenechte si ujít jeho prohlídku. Po ní můžete svůj výlet zakončit v Senohrabech na vlakové zastávce, odkud vlaky do Prahy jezdí každou půlhodinu až do večerních hodin. 

Začátek trasy:

Praha-Kolovraty

Délka trasy:

22,5 km

Časová náročnost:

1,5 hodiny

Konec trasy:

Senohraby

Převýšení:

+129 m

Exportovat trasu do gpx

Mohlo by vás zajímat