Go to content
Cyklostezka krajem Josefa Lady

Počasí

Neděle 04.06.

19 ° C

Pondělí 05.06.

17 ° C

Úterý 06.06.

19 ° C

Cyklovýlety

Z Prahy do Mnichovic cyklostezkou krajem Josefa Lady

Cestou po nenáročné cyklotrase si prohlédnete krajinu, kterou se nechal inspirovat malíř Josef Lada. Na odpočívkách si o něm přečtete mnoho zajímavých informací.

Vydejte se od nádraží v Praze Kolovratech jihovýchodně podél kolejí. U železničního nadjezdu se napojíte na značenou cyklotrasu č. 0026 (též 8100), která se o kousek dále z místních komunikací přeměňuje v separovanou asfaltovou cyklostezku nesoucí název „Do Prahy na kole“. Cyklotrasa vás dovede do Říčan k Mlýnskému rybníku. Zde je možné pokračovat dále kratší variantou po cyklotrase č. 0021 Krajem Josefa Lady, odkud se u zimního stadionu opět napojíte na původní cyklostezku, nebo můžete Mlýnský rybník objet a užít si místní atraktivity jako např. fotorám s výhledem na kostel sv. Petra a Pavla a zříceninu hradu Říčany.

Od zimního stadionu pokračuje cyklotrasa podél říčanských rybníků Marvánek, Rozpakov a Srnčí. Cestou budete mít k dispozici několik krytých odpočívadel s lavičkami a stoly vhodnými pro odpočinek a piknik. Prohlédněte si též informační tabule se zajímavostmi okolní krajiny, která inspirovala malíře Josefa Ladu. U rybníku Srnčí nezapomeňte odbočit do mírného kopečka a dojet do Ladovy vsi. Narazíte na tematické odpočívadlo věnováno tvorbě Josefa Lady, obohacené o interaktivní herní prvky, které ocení vaše děti. Též zde najdete altán s ohništěm, kde si například můžete s dětmi opéct buřty.

Po odpočinku pokračujte dále a dojeďte do obce Světice. Pokud by třeba pro vaše děti byl výlet již příliš dlouhý, můžete jej ukončit na tamní vlakové zastávce, odkud se vrátíte zpátky do Prahy (nebo kam potřebujete). Cyklostezka pokračuje přes Všestary až do Mnichovic, kde cyklovýlet končí. Ještě před odjezdem si můžete prohlédnout tamní Masarykovo náměstí anebo si zajít v okolí do některé z místních restaurací. Vlak z nedaleké vlakové zastávky jezdí po většinu dne v intervalu 30 minut a soupravy CityElefant nabízejí dostatečnou kapacitu pro přepravu jízdních kol.

Začátek trasy:

Praha-Kolovraty

Délka trasy:

15 km

Časová náročnost:

2 hodiny

Konec trasy:

Mnichovice

Převýšení:

stoupání 187 m, klesání 122 m

Exportovat trasu do gpx