Go to content
Silnice v CHKO Český kras

Počasí

Neděle 04.06.

14 ° C

Pondělí 05.06.

17 ° C

Úterý 06.06.

17 ° C

Motovýlety

Skrz Český kras a Křivoklátsko

Na Berounsku a Křivoklátsku je z čeho vybírat: chráněné krajinné oblasti, krásné scenérie, pěkné zatáčky. Při motovýletu navštívíte naše nejznámější hrady a odpočinete si u řeky.

Vydejte se ze západního okraje Prahy do CHKO Český kras, směrem na Mořinu, kde se nachází úchvatné vyhlídkové místo na vápencový lom Velká Amerika. Nedaleko vás čeká první velká zastávka – hrad Karlštejn, gotický skvost, který nechal v roce 1348 vystavět český král a římský císař Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Ostrými serpentýnami podél řeky Berounky se dostanete do Berouna, který je již od středověku významnou křižovatkou a dnes městem plným památek, kultury a zdá se, že i medvědů.

Podél Berounky pokračujte dále až do malé obce Nižbor. O genius loci se postará panorama nad řekou, kde se vyjímá místní zámek. Nižbor je oblíbenou zastávkou vodáků i železničních cestovatelů, mezi kterými je oblíbená originální nádražní restaurace. Další část cesty vás povede přes křivoklátské lesy až k hradu Křivoklát, jednomu z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Vyznavači motorek si zde přijdou na své v muzeu motocyklů hned při hlavní silnici pod hradem. Poslední část trasy vás zavede přes klikaté silnice do Zbečna, kde se nachází Hamousův statek, jeden z nejstarších veřejně zpřístupněných památek lidové architektury ve středních Čechách, jehož historie sahá až do 16. století. Po této zastávce nezbývá, než se malebnou krajinou středočeských vesniček pomalu vrátit do víru velkoměsta – Prahy.

Začátek trasy:

Praha

Délka trasy:

123 km

Časová náročnost:

5-8 hodin

Konec trasy:

Praha

Převýšení:

celkem 1459 m

Exportovat trasu do gpx

Výškový profil trasy

Mohlo by vás zajímat