Go to content
Hrad Karlštejn

Počasí

Úterý 28.11.

1 ° C

Středa 29.11.

1 ° C

Čtvrtek 30.11.

-3 ° C

Pěší výlety

Naučná stezka národní přírodní rezervací Karlštejn

Kam vás naučná stezka na svých 11 km zavede? Ze Srbska údolím Bubovického potoka kolem Kubrychtovy boudy, přes vodopády, kolem vrchu Doutnáče na Boubovou a Vysokou stráň. Už jdete?

Ze Srbska se vydejte po naučné stezce Srdcem Českého krasu až na rozcestí na Propadlých vodách, kde trasa pokračuje společně s částí naučné stezky Svatojánský okruh až do Svatého Jana pod Skalou. Odtud se stezka vrací podél Kačáku přes Hostim a od jeho ústí po levém břehu Berounky. Dále se postupuje pod skalami Na Bříči zpět do Srbska. Kromě úvodní je na tomto základním okruhu naučné stezky dalších 12 zastávek s informačními tabulemi.

Druhá větev naučné stezky umožňuje začít trasu pod Budňanskou skalou u mostu v Karlštejně a pokračovat kolem hradu Karlštejn, Dubu sedmi bratří a Královské studánky ke Kubrychtově boudě, kde se napojuje na hlavní tah přicházející ze Srbska. Tento okruh z Karlštejna má pět zastavení a turisté na něm urazí celkovou délku 4,5 km. Část naučné stezky z Karlštejna do Svatého Jana pod Skalou, kde je možné se občerstvit, vede po trase jedné z nejstarších značených turistické cest v Čechách vyznačené v roce 1889 a pojmenované na počest Vojty Náprstka.

Při prohlídce celé naučné stezky s počátkem cesty v Karlštejně se urazí celkem 13,7 km a po celé délce trasy je instalováno 20 informačních panelů. Prohlídka této delší varianty stezky trvá asi 5 hodin. Stezka je vhodná pro pěší návštěvníky, úsek ze Svatého Jana kolem Kačáku do Srbska mohou absolvovat i cyklisté.

Začátek trasy:

Srbsko

Délka trasy:

11 km

Časová náročnost:

4-5 hodin

Konec trasy:

Srbsko

Převýšení:

253 m

Exportovat trasu do gpx

Výškový profil trasy

Mohlo by vás zajímat