Go to content
Zámek Loučeň

Počasí

Pondělí 04.12.

-2 ° C

Úterý 05.12.

-9 ° C

Středa 06.12.

-3 ° C

Cyklovýlety

Jižní okruh Mladoboleslavskem

Krajina jižně od Mladé Boleslavi skrývá mnoho zajímavých cílů v podobě technických památek, zámků i moderně pojatých muzeí.

Od hlavního nádraží v Mladé Boleslavi na jihozápadním okraji města pojedete po cyklotrase 17 (Greenway Jizera) podél Jizery s možností odbočky do Leteckého muzea Metoděje Vlacha, přes Krnsko (152 m dlouhý a 27 m vysoký železobetonový viadukt) do Hrušova, kde se od řeky vzdálíte a přes Horky nad Jizerou a Dražice (nevýrazná zřícenina hradu) dorazíte do Benátek nad Jizerou (městečko s renesančním zámkem, kde se nachází Muzeum Benátecka, Muzeum hraček, informační centrum). Napojíte se na cyklotrasu 8149 (cestou golfové hřiště), z Lipníku pokračujete bez značení rovně do Čachovic a dále po cyklostezce Taxis k zámku Loučeň (prohlídkové okruhy, ubytování, restaurace, v parku Labyrintárium, programy pro děti).

Bez značení se držte směru na Mcely a na konci chatové osady odbočte na lesní asfaltku vlevo k Dobré Vodě (studánka, rybníček). Tady se k vám přidá červená značka, která vás dovede do Jabkenic (Památník Bedřicha Smetany, kostel s mohutnou dřevěnou zvonicí) a dále přes Pěčice do Dobrovic (moderně pojatá Dobrovická muzea – cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství, exkurze do cukrovaru). Za náměstím a radnicí odbočte vlevo a Václavskou ulicí jeďte ven z městečka. V Sýčině se napojte na cyklotrasu 8235 a přes Nepřevázku a přírodní park Chlum dojedete k cyklostezce podél silnice s cyklotrasou 143, po níž se dostanete údolím Klenice zpět k nádraží v Mladé Boleslavi, jejíž centrum je vpravo nad vámi (plastika Jizera na náměstí, hrad s Muzeem Mladoboleslavska, Templ, informační centrum, Škoda Auto Muzeum, u letiště jižně od města moderní Letecké Muzeum Metoděje Vlacha).

Začátek trasy:

Mladá Boleslav

Délka trasy:

62 km

Časová náročnost:

5-6 hodin

Konec trasy:

Mladá Boleslav

Převýšení:

435 m

Exportovat trasu do gpx