Go to content
Letecký pohled na poutní areál Skalka, kostelík Máří Magdaleny, klášter a křížovou cestu

Počasí

Středa 19.06.

22 ° C

Čtvrtek 20.06.

20 ° C

Pátek 21.06.

25 ° C

Cyklovýlety

Hřebenovkou po Hřebenech z Dobřichovic

Hřebeny je nejbližší pohoří ku Praze. Jejich hluboké lesy protkané asfaltovými silničkami představují opravdový cyklistický ráj. Poznejte je!

Kde jinde se vydat po hřebenovce, když ne na Hřebenech. Spolu s dnešním CHKO Brdy lákají Hřebeny turisty svojí vojenskou minulostí i hustou sítí asfaltových i terénních cest. 

Z Dobřichovic, kam vás i s kolem pohodlně doveze příměstský vlak CityElefant (linky S7) z Prahy či Berouna, jeďte vzhůru do přírodního parku Hřebeny. Počátečnímu nejnáročnějšímu stoupání se vyhnete, nasednete-li na cyklobus linky 996 a svezete se do Černolic. 

  • Tip pro vás: Proč vystoupit právě v Černolicích? Abyste viděli křemenové Černolické skály a rozhlédli se po okolí z vrcholku rozhledny Korunka se samoobslužným lesním barem. 

Červeně značená cyklotrasa vás zavede do lesů, kde se ukrývá poutní areál Skalka (553 m) s barokním kostelíkem, křížovou cestou, poustevnou a pěknými výhledy na zámek Mníšek pod Brdy. Za podobou areálu stojí Kryštof Dientzenhofer, který se inspiroval ve Francii. 

  • Tip pro vás: Unaveni? Pak jistě přijde vhod občerstvení Skalka s venkovním posezením v trampském stylu anebo U Dernerů neboli Čunčí Huba u osady Na Rovinách.  

Na rozcestí Na Soudném se odpojte od červené trasy a vychutnejte si dlouhý sjezd do vsi Halouny s vyhlášeným Hostincem U Zrzavého paviána. Trasa pokračuje přes Svinaře (obnovený zámek) do Zadní Třebaně k vlakovému nádraží. Než vám pojede vlak, zajeďte si na místní ostrov a užijte si hezké výhledy na Berounku i osvěžení v jejích vodách.

Začátek trasy:

Dobřichovice

Délka trasy:

26 km

Časová náročnost:

2–4 hodiny

Konec trasy:

Zadní Třebaň

Převýšení:

+365

Exportovat trasu do gpx

Mohlo by vás zajímat