Go to content
Hrad Křivoklát

Počasí

Neděle 04.06.

19 ° C

Pondělí 05.06.

17 ° C

Úterý 06.06.

18 ° C

Cyklovýlety

Z Rakovníka na Křivoklát

Velmi atraktivní cyklostezka vede údolím Rakovnického potoka a její korunou může být návštěva královského hradu Křivoklát. Samotná trasa je vhodná i pro cyklovozíky.

Od nádraží v Rakovníku (parkování; Husovo nám., přístupné brány, Muzem T. G. M., aquapark, koupaliště) sjeďte k Rakovnickému potoku, odbočte vpravo a až na Křivoklát se nechte vézt po cyklostezce 303 (při výjezdu z Rakovníka také po souběžné červené turistické značce). Projedete dolními částmi vsí Chlum a Ryšín, míjet budete mlýny a nádraží Lašovice. Jedinou vsí v této části údolí jsou Pustověty. Za nimi několikrát překonáte potok i trať, cesta je velmi pestrá.

Projedete obcí Městečko a pomalu se blížíte ke Křivoklátu. Pokud nechcete jet po hlavní přístupové cestě k hradu, kterou představuje příkrá, v turistické sezoně frekventovaná, dlážděná silnice, která může být pro jízdu s dětmi nebezpečná, doporučujeme alternativu.

Využijte lesní cestu odbočující z cyklotrasy 303 těsně za dřevěnou lávkou mírně vlevo (značený místní vycházkový okruh) a stoupající svahem k Rekreačně naučnému areálu Křivoklát, který je díky lesnímu hřišti a hernímu centru pravým dětským rájem. U budovy Lesů ČR přejedete po silnici na místní komunikaci směrem k dalšímu dětskému hřišti. Za ním odbočíte na cestu doprava dolů (žlutá psaníčka) a brzy vpravo uvidíte parkoviště – odbočíte vpravo na stezku pod jeho dolním okrajem a okolo občerstvení přijedete (nebo raději pár metrů kolo dovedete) k dřevěné lávce přes silnici a za ní vlevo k hradu.

Po prohlídce hradu opatrně sejděte asi 200 m po silnici k hotelu Sýkora (poblíž Muzeum motocyklů, které vystavuje kompletní sbírku cestovních motocyklů Jawa a ČZ do roku 1959; sbírka čítá celkem na 150 exponátů), okolo něhož vede žlutá značka k nádraží, odkud jezdí vlaky zpět do Rakovníka. Lze také nejprve vlakem dojet na Křivoklát a pak jet do Rakovníka na kole – v tomto případě budete mít hlavně o víkendech a prázdninách větší jistotu, že bude ve vlaku dostatek místa.

Začátek trasy:

Rakovník

Délka trasy:

18 km

Časová náročnost:

2-4 hodiny

Konec trasy:

Křivoklát

Převýšení:

stoupání 85 m, klesání 135 m

Exportovat trasu do gpx

Mohlo by vás zajímat