Go to content
Chateau Mcely

Buďte v obraze

Valentýnský odpočinek – kde oslavit lásku?

6. 2. 2023

Blíží se Valentýn – svátek všech zamilovaných. Nenechte nic náhodě a oslavte společně lásku valentýnským pobytem ve středních Čechách.

Vydejte se za romantikou, odpočinkem, klidem přírody i vzácnými momenty do netradičních míst zámeckých, lázeňských a wellness hotelů. Inspirujte se a rezervujte si své místo, ať vám ho někdo nevyfoukne.

Chateau Mcely
i
Relaxace ve wellness
Autor: Chateau Mcely

1. Chateau Mcely a láska všude kolem

Láska si žádá trochu přepychu. Luxusním a stylovým místem k prožití valentýnského pobytu je Chateau Mcely – skutečný ráj poskytující svým hostům únik od shonu a ruchu uprostřed přírody. Vybírat můžete mezi pobytem na jednu či dvě noci, odpočinkem v lázních i bez ubytování nebo gurmánským zážitkem při svíčkách. Klid a relax čeká v zámeckém parku i venkovní sauně a vířivce pod širým nebem. Zchladit se můžete v přírodním koupacím jezírku.

Dřímá ve vás cestovatelský duch? Udělejte si v okolí Chateau Mcely příjemný výlet, který se ostatně také může nést na vlně lásky. V nedalekém celoročně otevřeném zámku Loučeň právě probíhají prohlídky pojmenované Příběh lásky, které vás utvrdí v tom, že láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Na romantickou procházku do přírody se vydejte třeba do Svatojiřského lesa opředeného pověstmi nebo do Národní přírodní rezervace Čtvrtě u Mcel. Možná tam už spatříte první bledule.

Romantický pobyt Chateau Mcely
i
Romantický pobyt Chateau Mcely

2. Chateau Trnová a souznění s přírodou

Pobyt se zámeckou atmosférou v místě, které si oblíbila operní diva Ema Destinová, je pro oslavu svátku zamilovaných jako dělaný. Chateau Trnová je oázou klidu a souznění s přírodou. Čekají vás skvělé gastro zážitky ve vinném sklípku a zámecké restauraci. Po večeři při svíčkách bude ideálním místem střecha zámku s vířivkou a saunou. Využít můžete také vnitřní bazén nebo si objednat masáž.

A jak stylově poznat okolí? Přímo v Trnové v jezdeckém areálu se svěřte do rukou zkušeného instruktora a projeďte se na koních brdskými lesy, po polích a loukách. Zamilované princezny se také nechávaly vozit na koních zamilovanými princi, nebo snad ne? Chcete-li se raději projít po svých, vydejte se do nedaleké Davle na Naučnou stezku střed Čech, která vás povede z parku, centrem městyse, přes Starý davelský most, kolem nádraží a místní části Sázava k altánu, odkud si vychutnáte jedinečný výhled na Davli a údolí řeky Vltavy. Romantika by se dala krájet.

Zámek Liblice
i
Zámek Liblice
Autor: Good Agency s. r. o.

3. Zámek Liblice a procházky ruku v ruce

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka. Nejen při příležitosti svátku zamilovaných nabízí možnost užít si neobyčejnou noc v neobyčejném zámeckém prostředí. V restauraci se bude podávat speciální valentýnské menu. Romantika vás doběhne s pobytovými balíčky pojmenovanými Postel plná růží a Zámecké rozmazlování.

A rozmazlovat můžete všechny své smysly i v nejbližším okolí zámku. Pobyt v něm totiž o level výš pozdvihují okolní francouzská zahrada, anglický park a obora, jejíž součástí je unikátní Slatinná louka se vzácnými druhy rostlin. Všechny zájemce vybízí ke klidným procházkám, třeba ruku v ruce. Je ojedinělou přírodní památkou a také jedinou lužní loukou v širokém okolí. Chcete raději vyrazit mezi lidi? Popojeďte do nedalekého královského města Mělník, objevte zámek, historické centrum i unikátní (nejen vinné) sklepy pod městem.

Relax v Hotelu Sen Senohraby
i
Relax v Hotelu Sen Senohraby
Autor: Hotel Sen Senohraby

4. Hotel SEN Senohraby: romantický sen v Ladově kraji

Romantiku Ladova kraje si užijete kousek za Prahou. V hotelu SEN v Senohrabech najdete v tajemné zahradě saunový svět Infinit, místo bez stresu. Přímo královsky o vás bude postaráno během dvoudenního nebo třídenního pobytu s večeří při svíčkách a neomezeným vstupem do wellness. Využít můžete i squashový kurt nebo fitness.

Senohraby jsou pro zamilovaný pobyt jako stvořené. Už v minulosti se staly lákavým místem pro letní hosty, kteří si tu postavili celou řadu vil často s romantickými jmény. Prohlédněte si je! Chcete se ocitnout v pohádce? Senohraby jsou skvělým výchozím místem pro poznávání Ladova kraje. Jejich okolím procházejí trasy naučné stezky Vodnické vycházky. Co by kamenem dohodil leží Hrusice s Památníkem Josefa Lady, odkud se můžete vydat na putování po stopách kocoura Mikeše a přenést se do dětských let.

Zřícenina hradu Krakovec
i
Hrad Krakovec, jaro

5. Chateau Šanov a dny plné hýčkání

Kouzelnou noc si užijete na zámku Chateau Šanov na Rakovnicku. Pohltí vás opravdové ticho a klid. Dopřát si můžete královské hýčkání v podobě jednodenního i vícedenního pobytu, který zahrnuje okouzlující spa a wellness, vnitřní bazén nebo fitness. Milovníci kol ocení cyklostezku přímo před hotelem. Vychutnat si skvělou gurmet veřeři, párovou masáž, vířivku nebo pivní koupel můžete i bez ubytování.

Chtělo by to trochu vytáhnout paty a poznat i okolí? Vydejte se na romantický výlet ve dvou na zříceninu hradu Krakovec, který je v povědomí mnoha lidí zapsán jako hrad Brtník z filmového muzikálu Ať žijí duchové. V nedalekém městě Rakovník se projděte památnou alejí u Rakovnického potoka, objevte brány v někdejším městském opevnění, chrám sv. Bartoloměje, velkou zvonici i botanickou zahradu. Za uměním se vydejte na výstavy do Muzea T. G. M. Rakovník anebo do místní Rabasovy galerie.

Sklenička vína, Kutnohorské vinné sklepy
i
Sklenička vína, Kutnohorské vinné sklepy
Autor: Aleš Otava

6. Hotel U Kata ­– drsná romantika, víno i umění

Drsným jménem se nenechte zmást, kutnohorský hotel U Kata nabízí ubytování a wellness pro zamilované jako stvořené. Pobytové balíčky obsahují dny plné romantiky spojené s relaxací v podobě wellness, večeře, vířivky nebo prohlídky malebných uliček královského města s průvodcem. Zamilované páry ocení také pobyty spojené s vínem. Objednejte si degustaci ve Vinných sklepech Kutná Hora nebo očistnou vinnou koupel.

Kutné Hoře nebudete vědět, co objevovat dřív. Letos byste si neměli nechat ujít prohlídku sedlecké katedrály, která je svědectvím invence a mistrovského talentu geniálního architekta Santiniho. Právě letos tomu bude 300 let od jeho úmrtí a sedlecká farnost při té příležitosti připravuje řadu mimořádných akcí. Život a dílo umělce také připomíná celoročním projektem Santini Immortalis – nesmrtelný Santini. Velká výstava v podkroví sedlecké katedrály vás dostane.

Ambity, Svatá Hora u Příbrami, bazilika Nanebevzetí Panny Marie
i
Pohled na baziliku Nanebevzetí Panny Marie
Autor: Vladimír Holan

7. Panství Dlouhá Lhota: relaxace na všechny způsoby

Díky svému umístění v divoké brdské krajině nedaleko Prahy a neopakovatelné atmosféře je hotel Panství Dlouhá Lhota vyhledáván nejen pro relaxaci. Romantický pobyt pro dvě osoby na jednu či více nocí zahrnuje ubytování v zámeckém pokoji, vstup do wellness zóny se saunou a bazénem či do posilovny. K zimním procházkám skvěle poslouží zámecký park a posedět pak můžete ve vinném sklípku.

Udělejte si výlet do nedaleké Příbrami. Klid (a zamilovanou romantiku) pocítíte na Svaté Hoře – poutním místě nad městem, kde místní Panna Marie dodnes plní zázraky. Areál jakožto barokní perla kontrastuje atmosféře bývalého hornického města Příbram, které je v současné době jedinečným památníkem bohaté hornické tradice i svědectvím rozvoje uranového průmyslu. Prohlédněte si expozice umístěné v historických provozních a správních hornických objektech a dozvíte se víc.

párová masáž
i
Procedury v lázních Poděbrady
Autor: Lázně Poděbrady

8. Lázně Poděbrady se srdcem ve znaku

Zaslouženého oddychu se svou drahou polovičkou se dočkáte v Lázních Poděbrady. Speciální wellness pobyty si užijete třeba v krásném prostředí hotelu Bellevue Tlapák – s procedurami a volným vstupem do bazénu i wellness zóny. Relaxační pobyty pro páry nabízejí také další poděbradské hotely.

Rodiště slavné minerálky poznejte procházkou po kolonádě s květinovými hodinami, upravených parcích nebo ochutnávkou pramenů či křupavých oplatek. Úhlednému lázeňskému městu dominuje zámek, v němž dnes sídlí muzeum – Památník krále Jiřího z Poděbrad. Momentálně má sice zimní pauzu, nic vám ale nebrání podívat se na nádvoří k místu, kde ze země vytryskl první léčivý pramen, který léčí srdce. Vašemu zamilovanému srdci procházka také udělá dobře.


Podobné články