Go to content
Chateau Mcely

Buďte v obraze

Valentýn se blíží, oslavte ho ve středních Čechách

8. 2. 2022

Cítíte romantiku ve vzduchu? To se blíží Valentýn – svátek zamilovaných. Ještě jste si nerezervovali valentýnský pobyt a přemýšlíte, co s víkendem? Nechte se nalákat do středních Čech a omrkněte, kde pro vás a vaši drahou polovičku mají nachystané speciální valentýnské anebo romantické balíčky.

Svátek všech zamilovaných se možná tváří jako zvyk importovaný ze Západu, ve skutečnosti však má ryze evropské kořeny. Svatý Valentýn byl pravděpodobně biskupem z Terni, který žil ve 3. století a dost možná byl popraven kvůli lásce – i přes zákaz totiž oddával zamilované páry. Navíc je obdarovával pestrými kyticemi z biskupské zahrady. Anebo možná přišel o život kvůli svým léčitelským schopnostem, kdo ví… Jisté je, že s jeho svátkem je spojena celá řada tradic a rozhodně nejde o žádné výmysly moderní doby. Asi tou nejoblíbenějším se v posledních letech staly wellness pobyty. Co takhle se na jeden vydat do středních Čech?

Královský Valentýn nejen pro zámecké pány a paní

Cítit se hýčkaní a užít si každý jedinečný okamžik? Na zámku to jde (skoro) samo! Středověká šlechta nechtěla zůstávat za svým vládcem pozadu, a tak se její rezidence často rozrůstaly do velkolepých rozměrů. Ve své době patřila sídla, která obývali členové význačných aristokratických rodů, k obdivovaným a úctu vzbuzujícím stavbám. Dnes jsou historicky a architektonicky hodnotnými památkami a zároveň mnohé z nich luxusními hotely, kde by se – zvlášť na Valentýna – romantika dala krájet. Ve kterém z nich tedy jedinečnost svátku zamilovaných prožít?

Luxusním a stylovým místem k prožití valentýnského pobytu je Chateau Mcely – skutečný ráj poskytující svým hostům únik od shonu a ruchu uprostřed přírody. Vybírat můžete mezi pobytem na jednu nebo dvě noci, odpočinkem v lázních i bez ubytování nebo zážitkem pro chuťové pohárky.

Také Chateau Trnová, který byl počátkem 20. století oblíbeným místem operní divy Emy Destinové, je oázou klidu a souznění s přírodou. Zámek, jehož majitelem byl i bratr skladatele Václava Škroupa, byl do dnešní podoby upraven za držení továrníka Daňka. Valentýnské pobyty nabízí v délce od jedné do čtyř nocí podle přání. Na pondělí 14. února je připraveno také speciální valentýnské pětichodové menu v místní restauraci.

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka. Nejen při příležitosti svátku zamilovaných nabízí možnost užít si neobyčejnou noc v neobyčejném zámeckém prostředí. V zámecké restauraci se bude podávat speciální valentýnské pětichodové menu. Květiny na pokoj? Žádný problém! Mimochodem nabízejí se i balíčky pojmenované Postel plná růží – nejromantičtější balíčky všech dob.

Klasicky, ale i stylově: Valentýn v lázních

Zámky a šlechtická ubytování často nabízejí privátní wellness. Ve velkém si koupání a zasloužený oddych ale užijete i v lázních. Lázně Poděbrady – to je to pravé ořechové! Město nesoucí jméno po jednom z největších českých panovníků Jiřím z Poděbrad je největším středočeským lázeňským městem. A panuje v něm skvělá atmosféra! Speciální valentýnský pobyt si užijete v krásné prostředí čtyřhvězdičkového hotelu Bellevue Tlapák – s procedurami, volným vstupem do bazénu a nové wellness zóny Chariclea, i s romantickou večeří. Romantické pobyty nabízejí také další poděbradské lázeňské hotely – nabídka je pestrá, místa ovšem ubývají, pospěšte si!

Vodní radovánky (nejen) s drahou polovičkou si užijete také v Čestlicích v Aquapalace Hotel Prague. V únoru se navíc k romantickým pobytům „All you need is love“ a „Romantika & wellness pro 2“ rozdávají valentýnské dárky.

Romantika, té není nikdy dost…

Co byste řekli na tři dny plné romantiky v malebných uličkách překrásné Kutné Hory spojené s relaxací? Dopřejte si s partnerem či partnerkou romantický pobyt s večeří, privátním whirpoolem a prohlídkou města s průvodcem. Balíček nabízí hotel U Kata – a to nejen na Valentýna!

Celoročně si můžete romantiku užít třeba i v Infinit Sen Senohraby nedaleko Prahy. (Nejen) ve dvou si užijete saunový svět v tajemné zahradě, saunové ceremoniály, masáže… zkrátka jedinečný zážitek. Spojte ho s poznání pohledného Ladova kraje!

A Chateau Šanov už znáte? Toto místo na Rakovnicku si jistě získá vaše srdce. Ocitnete se v oáze klidu, relaxace a královského hýčkání. Na 100% relaxaci se nejen na Valentýna naladíte také v Equitana Hotel Resort u Březnice. Při wellness pobytu pro dva si intenzivně odpočinete, a navíc si užijete nejrůznější aktivity, které vám dodají energii.


Podobné články

Světla vyprávějí na zámku Ratměřice

Náš výběr prosincových akcí

Prosincový kalendář akcí ve středních Čechách doslova praská ve všech. Vydáte se za čerty a Mikulášem, na předvánoční jarmark, do tvořivé dílny, na koncert anebo třeba na jízdu předvánočním vlakem? A co takhle schovat se v teple muzea na poutavé výstavě? Výběr je velmi pestrý, nechte se inspirovat. Je na vás té vánoční atmosféry trochu moc? Pak vás potěší, že ne všechny akce mají předvánoční ladění.

Prozkoumat