Go to content
Kolaps, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Buďte v obraze

Středočeské kulturní léto: léto, jak má být!

17. 5. 2023

Vlahé letní večery, pořádná nálož kultury na neobvyklých místech, pohoda a zážitky: to je Středočeské kulturní léto.

Rok se s rokem sešel a Středočeské kulturní léto je opět za dveřmi. Těšte se na 45 představení v zajímavých lokacích napříč celým krajem: pod širým nebem i na půdě středočeských muzeí a památníků. Bohatým kulturním programem ožijí od 15. června až do 23. září. Letos již třetí ročník akce s sebou přináší spoustu koncertů, divadelních představení, nový cirkus, letní kino i programy pro děti.

Pohádky do kapsy, Skanzen Vysoký Chlumec
i
Pohádky do kapsy, Skanzen Vysoký Chlumec

Bohatý program napříč celým krajem

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy letos na svém open-air jevišti uvede skupinu Jelen nebo divadelní soubory Pantheon production, Divadlo bez zábradlí, Městské divadlo Kladno nebo Divadlo Lampion. Do parku Památníku Antonína Dvořáka ­­– do míst, která mistra inspirovala – se vrací opera Rusalka. Na Smetanovu komickou operu Dvě vdovy se těšte na nádvoří Muzea Muzea T. G. M. Rakovník. Již tradičně to žije ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy ­– je jen na vás, zda si vyberete divadelní představení Figarova svatba aneb bláznivý den, Kaktusový květ či jiné. Divadelně živo bude také na zámku Nižbor nebo v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích.

Kultura vstoupí na místa tradiční i méně obvyklá, jako třeba do středočeských skanzenů. Ve Vysokém Chlumci například uvedou představení Pohádky do kapsy. Ostatně programy pro děti jsou letošní velkou novinkou. Regionální muzeum Mělník bude hostit nesmrtelný příběh Nikoly Šuhaje loupežníka Balada pro banditu, a to konkrétně ve skalním obydlí ve Lhotce.

V rámci 3. ročníku festivalu Středočeské kulturní léto se těšte na více než čtyřicet představení v prostorách šestnácti příspěvkových organizací Středočeského kraje.

Slam poetry show, Středočeská vědecká knihovna v Kladně
i
Slam poetry show, Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Klasika i netradiční zážitky

Necháte se pozvat na něco netradičního? Užijte si venkovní promítání filmu Markéta Lazarová na nádvoří mladoboleslavského hradu, letní kino Santiniho jazykPamátníku národního útlaku a odboje anebo novocirkusové představení KolapsRoztokách u Prahy. I slam poetry show je součástí nabitého programu, a to v areálu Středočeské vědecké knihovny v Kladně.

Hořovice, Benátky nad Jizerou, Přerov nad Labem, Beroun, Vlašim, Hrusice, Kouřim, Točník, Dobříš – to vše jsou lákavé lokality, ve kterých se Středočeské kulturní léto 2023 bude odehrávat. Spojte výlet za kulturou s výletováním po středních Čechách a užijte si léto, jak má být.

Kompletní program najdete na www.stredoceskekulturnileto.cz.


Podobné články