Go to content
Masopust

Buďte v obraze

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

30. 1. 2023

Má sice jen 28 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc lásky únor s sebou totiž přináší také masopust. Už se těšíte do víru veselí a zábavy? A co takhle vyrazit na výstavu anebo do skanzenu za poznáním, jak zimu trávili naši předci? Nechte se inspirovat.

Rok se s rokem sešel a nastal čas hojnosti a veselí – vypukl masopust! Lidovou taškařici doprovázejí průvody maškar, hudba, tanec, žertovné scény i jarmarky. A víte, co je na nich nejlepší? Jejich součástí může být každý.

Tradic není nikdy dost! Proto ve skanzenu v Kouřimi připravili zcela nový národopisný pořad, který vám představí život našich předků v zimním období. Chybět nebudou ani ukázky tradičních řemesel. Co tradičně patří k Hromnicím? Svíčky – přijměte pozvání do dílny. Děti ocení zábavně-naučné odpoledne inspirované tradičními auty Škoda.

Pospěšte na výstavu! Zahřejete se v interiéru a pokocháte se uměním. Kde? Například v kutnohorském GASKu, kde jsou některé z právě probíhajících výstav k vidění už jen do 26. 2., nebo třeba do Mělníka a Mladé Boleslavi.

O tom, že láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi se přesvědčíte na zámku Loučeň. Kdy jindy než v únoru? Láká-li vás poznávání přírody, vydejte se na vlastivědnou procházku na Berounsko. Něco by se tam našlo také pro ty, komu není lhostejné současné dění ve světě…


Podobné články

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Prozkoumat