Go to content
Food festival

Buďte v obraze

Náš výběr srpnových akcí ve středních Čechách

1. 8. 2022

Jak si nejraději užíváte léto? Pokud je to v prostředí kulturních a společenských akcí, čtěte dál. Přinášíme inspiraci na události, které se ve středních Čechách v srpnu odehrávají.

V jakém duchu se v následujícím měsíci ponese vaše léto? U nás to bude v duchu Středočeského kulturního léta, evropské gastronomie a také hudebních festivalů. Těšíme se také na Noir film festival na Český Šternberk.

V létě bez kultury ani ránu!

Představení Cirk La Putyka
i
Cirk La Putyka – Středočeské kulturní léto
Autor: Jiří Šeda

Středočeské kulturní léto je v plném proudu. Jeho motto zní: Rozehrajte to s námi! Rozehrajete? Přidáte se? Kulturní představení všeho druhu vás vezmou na místa, kam byste se možná jinak ani nedostali. Stačí si jen vybrat. V srpnu se odehrají například tato přestavení: Cirk La Putyka – Kaleidoscope v zahradách Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře 4. 8., Blbec k večeři na nádvoří vlašimského zámku 11. 8., Operní árie v podání Marka Žihly v prostorách Muzea Rakovník 11. 8. anebo Varieté pro všechny páry rukou v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy 14. 8.

Chystá se také koncert kapely Krajanka ve skanzenu v Kouřimi 14. 8., koncert Věry Martinové v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi 14. 8., koncert Karla Plíhala a Petra Fialy na hradě Točník 19. 8., autorské čtení z Karla Čapka v přednesu Reginy Rázlové a Martina Františáka v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše 20. 8., Art na zámku v Benátkách nad Jizerou 23. 8., Balada pro banditu na zámku Nižbor 23. 8. a v Hornickém skanzenu Mayrau 26. 8. anebo Iliada v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami 27. 8.

Ochutnej Evropu

Food festival
i
Food festival

Jde ochutnat gastronomické speciality ze všech koutů Evropy? Přece ve středních Čechách. Srpen, září i říjen se ponesou ve znamení pravidelné exploze vašich chuťových pohárků, chystá se totiž festival Ochutnej Evropu, který představí to nejlepší, co evropská kuchyně nabízí. Připraven je i bohatý doprovodný program a soutěže o hodnotné ceny. Zabaví se i nejmenší návštěvníci.

První z jedenácti setkání se uskuteční 6. 8. v Příbrami na náměstí T. G. Masaryka, následovat budou v srpnu setkání také 13. 8. u nymburských hradeb, 21. 8 na Husově náměstí v Berouně a 27. 8. na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Akce se koná v rámci oslav k předsednictví ČR v Radě Evropské unie a pořádá ji Středočeský kraj ve spolupráci se svými partnery a středočeskými městy pod záštitou ministra pro evropské záležitosti pana Mikuláše Beka.

Dny lidové architektury Středočeského kraje letos proběhnou ve Mlýně Vepřek v Nové Vsi u Mělníka v sobotu 13. 8. Nenechte si ujít představení bohatství vesnického stavitelství, letos již pošesté.

Jede se na fesťák

Hudební festival
i
Hudební festival
Zdroj: Pixabay

Kam v srpnu na hudební festival? Užijete si například 4.-6. 8. Let It Roll Open Air Milovice, jeden z největších drum & bassových festivalů na světě. Účastníci akce Highjump v Kulajově lomu v Hřiměždicích si 5.-6. 8. užijí nejen užijí adrenalin a závody v cliffdivingu přes den, ale večer to navíc rozjedou s kapelami i DJ’s. Na 13. 8. se chystá Kouřimská skála aneb vzpomínka na Petra Muka, Paráda fest v Přírodním amfiteátru Konopiště anebo také 39. ročník Kutnohorské kocábky. Ve dnech 12.-13. 8. proběhne Starák fest v Říčanech u Prahy, ve dnech 12.-14. 8. Repete fest v Rožmitále pod Třemšínem a dne 13. 8. také festival Houšťák v Brandýse nad Labem.

Nenechte si ujít ani slánský hudební festival Valník, letos 19.-20. 8., ve stejném termínu se uskuteční také Rock of Sadská. Festival Brod 1995 proběhne v sobotu 20. 8. Ve dnech 25.-28. 8. nesmíte chybět na Mezinárodním festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022. Bude to jízda!

Noir Film Festival letos jubilejně

Co vy a film? Přijměte pozvání na Český Šternberk, kde se letošní Noir Film Festival uskuteční ve dnech 17.-21. 8. Letos slaví jubilejní 10. narozeniny! Během pěti festivalových dní se návštěvníci mohou těšit na více než pět desítek filmových projekcí nejen klasických amerických noirů ze 40. a 50. let i na snímky španělské či československé/české provenience. Jako hlavní host na hrad Český Šternberk zavítá americká režisérka Samantha Fuller, dcera slavného filmaře Samuela Fullera.


Podobné články