Go to content
Koncert vážné hudby

Buďte v obraze

Náš výběr listopadových akcí ve středních Čechách

31. 10. 2022

Listopad doprovázejí hudební tóny, zaposlouchejte se! Anebo se už necháte zlákat k prvnímu adventnímu ladění? Připravili jsme pro vás tipy, kam v listopadu vyrazit za zábavou a za kulturou.

Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun letos doputoval ke svému jubileu –⁠ pořádá se již 40 let. Bude velkolepý. Festival rámují dva orchestrální koncerty, přičemž závěrečný bude zaměřen přímo na Václava Talicha a jeho významné cesty které představovaly milníky jeho života.

Chcete se o něm dozvědět víc? Už jen do 20. listopadu je v berounském Muzeu Českého krasu k vidění výstava Václav Talich & festival Talichův Beroun, představující umělecký a osobní život jednoho z nejvýznamnějších českých dirigentů 20. století.

Hudba, tentokrát jazzová, bude znít i ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi: 22. listopadu se tam uskuteční koncert legendární mladoboleslavské apely, působící na jazzové scéně už  od roku 1963.

 

Možná vás sychravé počasí zavede spíš do tepla výstavních síní. Tak račte vstoupit. Využijte poslední šance, mnohé zajímavé výstavy se právě v listopadu chýlí ke svému konci.

Pobyt na čerstvém vzduchu má své kouzlo. Užijte si ho v areálu Vrchbělá, kde je až do konce listopadu k vidění exteriérová výstava Pověsti Kokořínska a Podbezdězí.

Čas letí, Vánoce se blíží. Na konci listopadu tu máme první adventní neděli. Kde se předvánočně naladit? Nechte se inspirovat.

Na listopadovém programu nechybějí ani akce spojené s dobrým jídlem. Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi kreativní tvoření.

A kdybyste stále váhali, kam vyrazit, vsaďte na kulturu. Výlet můžete spojit s některým z mnoha dalších výletů, ke kterým střední Čechy i v listopadu vybízejí.


Podobné články

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Prozkoumat