Go to content
Lidé na lodi

Buďte v obraze

Náš výběr květnových akcí ve středních Čechách

29. 4. 2023

Květen přinesl do středních Čech nezastavitelnou chuť cestovat a oslavovat. Tradice ožívají a kulturní akce jsou v plném proudu. Těšte se i na lodě, které se vracejí (nejen) na Labe.

Protože slavit je pořád co a radosti není nikdy dost, oslavte květen májovými slavnostmi nebo májovým jarmarkem. Užijte si street food festival, pohádkový les i velkolepou párty Funky Boat.

Na tradice nedáme dopustit, proto se už těšíme na tradiční jarní hrnčířské trhy v Berouně i na jízdu parním vlakem Posázavím nebo na veterány do Nelahozevsi. Ani tradiční běh si nemůžeme nechat ujít.

Vodácká sezóna začíná a probouzejí se i lodě na Labi. Nenechte si ujít každoroční setkání milovníků lodí, vodního turismu a vodních sportů. Těšte se také na projížďku na Ostrov u Davle, kde vás čeká komentovaná exkurze na místě bývalého benediktinského kláštera, dostupného pouze lodí.

Letos je tomu přesně 300 let od úmrtí geniálního architekta Santiniho, i v květnu mu můžete vzdát hold na výstavě. O další výstavy a kulturní pořady rovněž není nouze. Ať už se chcete vydat na besedu nebo na koncert, na své si přijde každý. Od pátku 19. května začíná letošní ročník Muzejní noci, kam se hned zkraje vydat?


Podobné články