Go to content
Pozvánka

Tvořiště

Výstavy 21.02.2023 - 31.10.2023, 00:00 - 00:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Muzeum Říčany

Adresa:

Rýdlova 271/14, 251 01 Říčany

Telefon:

+420 323 603 161

Region:

Posázaví

Přejít na web akce

Popis akce

Otevíráme v muzeu nový kreativní prostor! Necháváme se inspirovat přírodou a jejími živly. V řemeslné dílně vybavené ponky, nástroji a různorodými materiály tvořte dle své fantazie nebo dle připravených tematických tipů našich lektorek.

V Tvořišti si můžete hrát, objevovat, tvořit a přitom se nechat inspirovat tradicemi, přírodou, rozličnými materiály, nástroji i vlastní fantazií. Tvořiště bude bavit děti i dospělé!

Navštivte nás v otevírací době pro veřejnost od úterý do čtvrtka nebo v sobotu (č)i neděli, vždy od 14:00 do 18:00.

Prozkoumejte tajemství starého domu s dílnou a badatelnou. V řemeslné dílně vybavené ponky, opravdovými nástroji a různorodými materiály můžete tvořit podle své fantazie nebo podle připravených tematických tipů našich lektorek. V badatelně si prohlédnete úchvatné přírodní struktury pod mikroskopem, budete pozorovat dalekohledem ptáky na krmítku, poskládáte si vlastního tvora z přírodnin nebo navrhnete a postavíte model města budoucnosti, které poskytuje příjemný prostor všem – lidem, živočichům i zeleni. Dozvíte se i o mnoha příkladech skutečně realizovaných inovací, které hledají inspiraci v přírodě. Věděli jste například, proč se konstruktér japonských rychlovlaků šinkanzenů inspiroval v ptačí říši – u ledňáčků?

Mapa