Go to content
Poberounské máje, kroje

XXIII. Poberounský folklorní festival Staročeské máje

Festivaly 06.05.2023 - 27.05.2023, 14:00 - 22:00

Cena:

ZDARMA

Adresa:

Svinaře, Karlštejn, Beroun, Hlásná Třebaň, Vinařice, Černošice-Mokropsy, Zadní , Třebaň ,Všeradice, Vižina

Telefon:

+420 724 135 824

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Třiadvacátý ročník největší přehlídky nejen folkloru ve středních Čechách se bude konat všechny květnové víkendy na devíti místech poberounského a podbrdského kraje.

Největší hvězdy letošního 23. ročníku  folklorního festivalu dorazí ze zahraničí a z Moravy. Tanečníci, zpěváci i muzikanti souboru Leśne Echo přijedou do královského Berouna z polského města Brzeg. Na náměstí Joachima Barranda se představí v sobotu 13. května odpoledne, stejně jako pravý bavorský šraml Die Z’s z hornofalckého Weidingu. Ten si navíc tentýž den stihne odskočit i do nedalekých Vinařic, kde se festival Staročeské máje koná také.

Slovácký krúžek na Staročeských májích vystupoval už mnohokrát. Ovšem ten z Prahy – originál moravský, z Brna, dorazí letos poprvé. Své pásmo předvede hned dvakrát v neděli 14. 5. pod májkou na náměstí v Černošicích – Mokropsech. Diváci kromě něj a dalších tuzemských souborů budou moci obdivovat také umění běloruské taneční družiny Aksamit.

Souborů na letošním Poberounském folklorním festivalu přivítáme čtyři desítky. Nebudou chybět stálice jako folklórní soubor Vonička, Kamýček, Praštěnka, Rokytí, Lučinka, Elčovická dudácká muzika, Dudácká muzika Michalal Horsáka, Mateník a další. Divákům se představí také nováčci, kromě zmíněných zahraničních hostů třeba soubor Borůvky z Rakovníka, po mnoha letech se z Ladových Hrusic vrátí také soubor Mikeš. Své vystoupení předvedou i domácí Notičky, Proměny, Pramínek, Třebasbor či Třehusk, děti ze škol i školek, tančit se bude beseda, česká i moravská, těšit se můžete na jarmarky, pobožnosti, krojované průvody, žádání o právo, taneční zábavu a mnohé další.

Kdy a kde se koná folklorní festival Staročeské máje

SVINAŘE, před hospodou 6. května, program
KARLŠTEJN, hrad a náměstí 6. května, program
BEROUN, náměstí J. Barranda 13. května, program
HLÁSNÁ TŘEBAŇ, areál Sokola a náves 13. května, program
VINAŘICE, náves 13. května, program
ČERNOŠICE-MOKROPSY, Masopustní náměstí 14. května, program
ZADNÍ TŘEBAŇ, náves 20. května, program
VŠERADICE, před hospodou 20 května, program
VIŽINA, sportovní areál 27. května, program

Mapa