Go to content
Turistická trasa, Šibeniční Vrch

Pochod Cestou kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice

Sportovní akce 20.05.2023 09:30 - 17:30

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Hrusice

Adresa:

Ke hřišti 140

Telefon:

+420 606 044 272

Region:

Posázaví

Přejít na web akce

Popis akce

16. ročník Pochodu Cestou kocoura Mikeše bude letos současně i dnem otevření revitalizované stezky. Pohádková naučná stezka, která nově povede z Ladových Hrusic do Mukařova, nabídne pochodníkům na 25 kilometrech 14 zastavení s příběhy z knihy Kocour Mikeš, po cestě je navíc povedou i kamenné kilometrovníky a nový Mikešův pas.

Start pochodu bude v Hrusicích v 9.30 hodin, kdo si netroufne na celých 25 kilometrů, může využít i kratší trasy – 15 km ze Struhařova nebo 10 km od Říčanské hájovny. A v cíli bude čekat nejen odměna v podobě pamětní mince, ale také odhalení pomníku kocoura Mikeše!
Dopravu na start či zpět k zaparkovaným vozidlům usnadní speciální autobusová doprava a po cestě se můžete zabavit vyplňováním kvizů nebo zábavnými úkoly na kontrolních stanovištích.

Současně s Pochodem Cestou kocoura Mikeše se jako každoročně uskuteční i minipochod Pohádkové Hrusice. Ten bude startovat mezi 10. a 11. hodinou a nejmenším pochodníkům nabídne okružní procházku po trase stejnojmenné obecní stezky. Děti si pak na paloučku před obecním úřadem zasoutěží a vymalují ladovský hrníček, který si vezmou domů.

Na start do Hrusic pojede ráno z Mukařova přes Říčany a další obce na trase speciální svoz. Stejně tak z cíle je poveze zase zpátky směr Hrusice.

Letos také budou tři trasy a 3 starty!

1. Start – 9:30 Hrusice – u OÚ – 25 km do cíle
2. Start – 11:00 Struhařov u Mnichovic ( u Hliněneho rybníka) – 15 km do cíle
3. Start – 13:00 Světice u Říčanské Hájovny – 10 km do cíle.

Pochod nemusíte jít jen pěšky, můžete jet i na kole či koloběžce.

Mapa