Go to content
Lom Velká Amerika

Návštěva štol na Americe

Komentované prohlídky 24.07.2022 08:30 - 14:00

Cena:

300 Kč dospělý, 150 Kč dítě 6-12 Let

Místo konání:

Amerika

Adresa:

Lomy Mořina

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Sejdeme se na parkovišti přímo v areálu Lomů Mořina (každý dostane přesnou mapu s vyznačeným místem setkání) v 8:30. Prohlídka začíná v 9:00a trvá cca dvě a půl hodiny. Během ní se podíváme do štol směrem ke Kanadě a Malé Americe. Cestou uvidíme několik úchvatných scenérií s možností focení, dostaneme se i k tzv. Hagenovu zvonu, na který se podle pověsti raději nemá zvonit. Druhá část prohlídky nás zavede do štol nad Mexikem a Velkou Amerikou, opět s výhledem….

Při prohlídce je nutné mít na hlavě helmu, kterých je zde k zapůjčení dost. Nezbytné je teplé oblečení (ve štolách je kolem 12 stupňů) , vlastní baterka (čelovka) a pevná obuv, počítejte i s bahnem a loužemi ve štolách. V areálu můžeme využít toalety.

Po prohlídce se auty přesuneme do sousedních Bubovic, občerstvíme se v Solvayových lomech, kde se také těžil vápenec. Kdo bude mít zájem, může se zúčastnit další prohlídky (není v ceně).
Rezervace pouze po uhrazení celé částky, počet míst omezen. Z vážných důvodů je možné prohlídku do 24 hodin předem zrušit, zaplacené peníze je možné využít na další termín (jakákoliv akce).

Mapa