Go to content
Starý zámek Hořovice

Muzejní noc na Starém zámku

Festivaly 07.06.2024 18:00 - 21:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Starý zámek Hořovice

Adresa:

Vrbnovská 30, 268 01 Hořovice

Telefon:

+420 601 374 251

Region:

Brdy a Podbrdsko

Přejít na web akce

Popis akce

Komentovaná prohlídka stálé muzejní expozice včetně výstavy historických fotografií známých hradů a zámků. Doprovodný program v podobě stanovišť herních, pohybových, tvořivých i vědomostních. Divadelní představení HOBIT v podání dětského dramatického kroužku SVČ Domeček Hořovice.
Muzeum Hořovicka umístěné v prostorách Starého zámku Hořovice si pro vás připravilo prohlídku s bohatým doprovodným programem na nádvoří. Vyrobit se můžete vějíř nebo meč, zjistit pomocí kvízu jak znáte večerníčky, po vzoru princů si zastřílet z kuše na kance, postavit hrad nebo chalupu ze stavebnice jako budovali skřítci v pohádkách, osvěžit si vědomosti s hádankou timeline, vyzkoušet svoji obratnost v překážkové dráze. Mezi jednotlivými stanovišti provede zájemce kartička, kde můžete získat razítka a malou odměnu za správné odpovědi.
Podívat se můžete také do muzejní expozice, prohlédnout si zajímavou výstavu zachycující známé památky, okolní hrady a zámky, na historických fotografiích z konce 19. století. Na závěr jste srdečně zváni na divadelní představení HOBIT inspirované knihami J.R.R. Tolkiena. Vyprávění o putování k hoře Osudu a zase zpátky zahrají děti z dramatického kroužku Střediska volného času Domeček Hořovice.

To vše v rámci celorepublikové akce „Festival muzejních nocí“ za dobrovolné vstupné.

Mapa