Popis akce
Galerie Středočeského kraje představuje novou výstavu malířky a ilustrátorky Marcely Vichrové, jejíž tvorba vyrůstá z osobní paměti, každodennosti a hlubokého vztahu ke krajině.
Výstava Šla jsem do masny přináší soubor velkoformátových maleb i intimních kreseb, inspirovaných rodinnými příběhy, Podlesím i obyčejnými větami, které v sobě nesou celý svět.
- Café Fatal | GASK, Kutná Hora
- 1. 3. – 31. 5. 2026
- Vernisáž: 28. 2. 2026 od 16:00
- Hudební doprovod: saxofonista Michal Hrubý
- Kurátorka: Mgr. Vanda Skálová
Marcela Vichrová pochází z regionu Prácheňska a ve své tvorbě dlouhodobě propojuje krajinu, lidovou tradici i spontánní projev. Charakteristickým prvkem jejích obrazů je barevná linie, která se rytmicky vrací a vytváří struktury připomínající mapy, výšivky nebo vrstvy kamene.
Výstava nabízí soustředěný pohled na její nejnovější tvorbu a zve návštěvníky k zastavení – u barev, vzpomínek i tichých rodinných příběhů.