Go to content
Univerzitní sbor Morningside

Hudební festival A. Dvořáka i letos na Svaté Hoře

Festivaly 24.05.2024 19:00 - 20:30

Cena:

250 Kč sekce A; 150 Kč sekce B

Místo konání:

Svatá Hora - bazilika

Adresa:

Svatá Hora 591, 261 01 Příbram II

Telefon:

+420 318 429 943

Region:

Brdy a Podbrdsko

Přejít na web akce

Popis akce

Univerzitní sbor ze státu Iowa se představí s populárním gospelovým a sakrálním programem, který doplní světová premiéra varhanní skladby vítěze 6. ročníku kompoziční soutěže. Sbor Morningside působí na soukromé vysoké škole vizuálních a múzických umění v Sioux City, v americkém státě Iowa. Těleso je známé tím, že ve sborovém zpěvu razí inovativní cesty a prezentuje zajímavou sborovou literaturu. Působí pod vedením Dr. Ryana Persona, který v roce 2018 nastoupil na pozici ředitele sborových aktivit. Sbor Morningside byl založen v roce 1924 a v roce 2024 oslaví sté výročí svého vzniku.

Sbor Morningside každoročně cestuje nejen v rámci Spojených států, ale i do zahraničních destinací. V poslední době sbor absolvoval mezinárodní turné po Japonsku, Španělsku a Itálii. Jeho nynější koncerty v České republice jsou součástí turné zahrnující i Německo a Rakousko.

Ryan Person je ředitelem sborových aktivit a odborným asistentem hudby na Morningside University v Sioux City ve státě Iowa.  Jím vedené sbory patří mezi oceňovaná tělesa. R. Person působí jako průkopník nových celouniverzitních aktivit. Představení, která se pod jeho vedením pořádají například ve vánočním období každoročně přilákají tisíce diváků.

Jako zkušený dirigent a pedagog je Ryan Person po celou dobu své hudební kariéry vyhledávaným hostujícím dirigentem a sborovým lektorem po celém středozápadě Spojených států.  V roce 2023 ho čeká dirigentský debut v Carnegie Hall v New Yorku.
Konání koncertu, resp. podmínky pro jeho uskutečnění a návštěvu, bude uzpůsobené v danou dobu panujícím vládním nařízením.

Začátek koncertu: 19:00 hod. Po zahájení koncertu není možný vstup do vnitřních prostor baziliky.

Počet přestávek: 0

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.

Mapa