Go to content
Václav Talich s rodinou

Hudbou životem

Hudební a divadelní akce 03.10.2023 18:00 - 20:00

Cena:

Zdarma:  Kč

Místo konání:

Městské kino Beroun

Adresa:

Politických vězňů 445, 266 01 Beroun 1

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Doprovodnou akci v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun 2023 zahájí vystoupení pěveckého sboru Bonbon.

Vedoucí edukačních programů České filharmonie a zároveň bývalý dramaturg MHF Talichův Beroun Petr Kadlec posléze přednese multimediální přednášku o hudebníkovi Václavu Talichovi za použití autentických audio i video nahrávek a fotografií. Bude možné prohlédnout a dokonce i osahat si reálné předměty z pozůstalosti po Václavu Talichovi i pohovořit se členy rodiny.

Následovat bude v letošním roce již druhé promítání 30 let ztraceného unikátního dokumentárního snímku berounského občana Ivo Křižana Hudbou životem z roku 1960, který byl díky aktivitám Talichova Berounska a velkorysé podpoře Nadace Tipsport a dalších podporovatelů částečně zrestaurován. Snímek zachycuje slavného dirigenta na sklonku života. Kromě záběrů mistrova rodinného života v jeho vile v Talichově údolí film zachycuje také Beroun v 60. letech.

Součástí večera bude opět také krátký dokumentární film, který o pohnuté cestě dokumentu Hudbou životem a jeho zapomenutém autorovi vznikl. Během večera bude možné zakoupit si knihu Milana Kuny Václav Talich: dopisy i výpravnou publikaci Talichův Beroun – 40 let festivalu, která byla slavnostně pokřtěna v květnu tohoto roku.

Vstupenky je možné rezervovat a předem vyzvednout v Městském informačním centru Beroun.

Akce je realizována za podpory Nadace Tipsport.

Mapa