Go to content
Muzeum Rakovník na podzim

Dvě vdovy

Hudební a divadelní akce 01.08.2023 20:00 - 22:00

Cena:

350,- dospělí; 250,- senioři, studenti

Místo konání:

Muzeum Rakovník

Adresa:

Žižkovo nám. 1, Rakovník

Telefon:

+420 313 512 768

Region:

Rakovnicko

Přejít na web akce

Popis akce

Smetanova komická opera Dvě vdovy bude uvedena na nádvoří muzea v Rakovníku. Útulné nádvoří připomínající spíše zahradu zároveň poskytne unikátní kulisu, ve které se bude děj opery odehrávat. Prostor svým rozvržením přináší efekt amfiteátru a skvělou akustiku a je díky tomu zcela ideální k inscenování opery.  

Jedná se o site-specific projekt, tedy inscenaci, která vzniká s respektem k místu a době svého uvedení. Divákům přinese jedinečný kulturní zážitek, který v sobě snoubí krásné prostředí zahrady pod korunami stromů; budovy muzea, kterou nedokáže nahradit žádná divadelní kulisa; veselý příběh se šťastným koncem; povznášející a veselou Smetanovu hudbu; a to vše pod otevřeným nebem za horkých letních večerů.  

Dějištěm opery bude celý prostor nádvoří muzea, a jakmile divák projde vstupní bránou, stane se součástí příběhu, odehrávajícího se v první polovině minulého století. Děj opery je do této doby směřován s důrazem na odkaz na zaniklou rakovnickou operní společnost. Přestože společnost zanikla, operní publikum v Rakovníku stále je a my mu proto chceme přinést kulturní zážitek, který naváže na tradici rakovnické opery. 

Projekt spojuje studenty a absolventy dvou významných uměleckých škol – Akademie múzických umění v Praze a Pražské konzervatoře, a to jak mezi účinkujícími, tak v inscenačním týmu. Vystoupí také lokální rakovnický sbor.  

Spolupráce s absolventkami divadelní fakulty, nyní již profesionální kostýmní výtvarnicí a scénografkou, přináší kvalitní umělecké zpracování a diváky tak čeká kromě krásné hudby i pestrá podívaná. 

Představení se odehraje v rámci Středočeského kulturního léta 2023.

Vstupenky je možné zakout na pokladně Muzea T. G. M. Rakovník anebo v předprodejní síti GoOut. O spuštění online předprodeje vás budeme informovat.

Mapa