Go to content
Putování po projektech

Den v Muzeu Alice G. Masarykové a Českého červeného kříže

Ostatní 28.10.2023 10:00 - 16:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Muzeum Alice G. Masarykové a ČČK

Adresa:

Za Školou 200, 270 61 Lány

Region:

Kladensko Slánsko

Přejít na web akce

Popis akce

Víte, co spojuje osobnost Alice G. Masarykové a historii Českého červeného kříže? Přijďte to s námi zjistit do Muzea v Lánech!
Toto muzeum je místem, kde dýchá historie, a to i díky ambiciózní rekonstrukci. Dům byl zbudován v roce 1928 na vlastní náklady Alice Masarykové pro místní pobočku Československého červeného kříže. Po několika dekádách využívání však nebyl v dobrém technickém stavu, a bylo ho tudíž nutné zrenovovat. K jeho záchraně přispěly i fondy Evropské unie, díky nimž byl tento historický skvost kompletně rekonstruován.

V červnu 2022 zde byla slavnostně otevřena unikátní expozice, kterou si budete moci během dne celou projít. Již po prvních krocích vstoupíte do historie a nahlédnete do života Alice Masarykové a fungování Červeného kříže. V přízemí objektu naleznete rekonstrukci Alicina bytu s autentickým nábytkem a dobovou čekárnu pro matky s dětmi. V prvním patře se pak blíže seznámíte s historií světového Červeného kříže s důrazem na období první světové války a válečných konfliktů.

Na co dalšího se můžete během dne těšit?
  • Virtuální realita: Prozkoumejte krásy naší republiky a zjistěte více o podpořených projektech ve vašem okolí během fascinujícího tříminutového virtuálního letu.
  • Tvořivé odpoledne pro všechny generace: Malí i velcí se mohou stát tvůrci vlastních uměleckých děl – vytvořte si své vlastní odznáčky. Kreativita není omezena věkem!
  • Zkouška znalostí o České republice: Projděte se slepou mapou a objevte tajemství naší krásné země.
  • Zábavně naučné kvízy: Chceme, aby se u nás bavili všichni. Proto jsme připravili zábavné kvízy, které přinášejí radost i nové znalosti, a to pro všechny generace.

Na akci se také dozvíte o tom, co dělá Eurocentrum Praha nebo kde všude pomáhá Integrovaný regionální operační program.

A co je na tom nejlepší? Celá akce je ZDARMA!

Ponořte se do atmosféry první republiky a historie, která nás formovala. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít a staňte se na den součástí naší historie a kultury!

Mapa