Go to content
Den otců na zámku Loučeň

Den otců na zámku Loučeň

Ostatní 19.06.2022 09:00 - 20:00

Cena:

160 Kč

Místo konání:

Zámek Loučeň

Adresa:

Loučeň č. p. 1, 289 37, Loučeň, okr. Nymburk

Telefon:

+420 325 585 228

Region:

Pojizeří a Polabí

Přejít na web akce

Popis akce

Den otců – tato tradice je živá především v Americe. Slaví se ale také ve Skandinávii, státech Pyrenejského poloostrova, nebo třeba v Bulharsku. Když jsme viděli, že všichni propagují jen Svátek matek, bylo nám tatínků líto, že se jejich svátek tak masově nepropaguje.

Česku se tato tradice dlouho vyhýbala, ale jen do chvíle, než se našlo několik nadšenců a průkopníků, mezi něž patří i zámek Loučeň. Na něm se bude slavit Den otců již podvanácté, a to v neděli 19. června, stejně jako v mnoha dalších zemích světa.

Na vše dohlédne Jeho jasnost princ Erich Thurn-Taxis
Princ Erich byl sám zasloužilým a velice starostlivým otcem. Spolu se svojí manželkou kněžnou Gabrielou vychovali 9 dětí. Připravoval pro ně různé zážitky a zábavu. Jako mladík do českých zemí přivedl hru zvanou fotbal a na Loučeni založil první fotbalové mužstvo, starší než Sparta či Slávie. Později se zamiloval do rychlých aut, stal se prvním předsedou správní rady dnešní Škodovky a prezidentem dnešního Automoto klubu. Když přestal běhat po hřišti a začal jezdit závodními vozy, zblahobytněl (pozor, šlechta netloustne, šlechta blahobytní), ale láska ke sportu mu zůstala.

Na Den otců Erich přikázal připravit v anglickém parku několik stanovišť pro otce i jejich děti. Osobně bude parkem procházet a na vše dohlížet. A tatínkové, kteří splní všechny úkoly, od něj dostanou za odměnu žejdlík piva zdarma.

Jaké soutěže vás čekají?
Fotbal – chyť penaltu
Skákání v pytli
Lanový park – překonej vodopády suchou nohou
Kuličky – obehrajete tatínka?
Hod na cíl

Nezapomínáme ale ani na zámecké prohlídky. Těch se ujmou Erichovi nejbližší příbuzní – jeho otec kníže Alexandr Thurn Taxis a nejstarší syn princ Ferdinand.

Po celý den platí do areálu běžné vstupné.

Změna programu vyhrazena.

Mapa