Go to content
Pivovar Velkopopovický kozel

Den Kozla 2024

Festivaly 08.06.2024 10:30 - 21:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Pivovar Velké Popovice

Adresa:

Ringhofferova 1, 251 69 Velké Popovice

Telefon:

+420 323 683 425

Region:

Posázaví

Přejít na web akce

Popis akce

Přijďte oslavit 29. ročník Dne Kozla, který se uskuteční ve Velkých Popovicích! Kromě ochutnávky výborného piva nabídne akce i prohlídku pivovaru, vynikající jídlo a koncerty známých kapel.

Velkopopovický pivovar nechal postavit průmyslník František Ringhoffer II. v roce 1874 a první várku piva zde sládci uvařili v prosinci téhož roku. Od té doby tu pivo vaří nepřetržitě už 150 let a Kozla si oblíbili milovníci piva nejen v Česku, ale i v mnoha zemích světa.

Oslavy 150 let pivovaru budou probíhat od května a vyvrcholí 8. června na Dni Kozla. Návštěvníci se mohou těšit na výroční prohlídky pivovaru a koncerty známých kapel. Mezi hudebními hosty budou Tomáš Klus, Monkey Business, Wohnout, Brutus a YoYo Band.

Sládci pivovaru k 150. výročí uvařili limitovanou edici piva Kozel Majstrštyk, které bude k dostání nejen na Dni Kozla, ale už během května si ho lidé mohou vychutnat ve zhruba tisícovce hospod a restaurací v Česku v rámci Volby sládků.

Výroční pivo bude dostupné také při degustaci na trase speciální prohlídky, kterou mohou turisté navštívit od května do konce turistické sezony. Kromě varny, ležáckých sklepů a symbolu pivovaru, živého kozla Oldy, uvidí návštěvníci i jedinečnou výstavu představující vývoj etiket piva Kozel.

Výročí 150 let od založení pivovaru připomene i tematická publikace a kolekce oblečení a upomínkových předmětů. Vše bude v prodeji v Kozlím obchůdku přímo v pivovaru Velké Popovice.

Mapa