Go to content
Cyklohráček: výletní vlak pro malé i velké cestovatele

Cyklohráčkem do Rožmitálu pod Třemšínem

Ostatní 03.08.2023 05:00 - 20:52

Cena:

dle tarifu PID a ČD

Místo konání:

nádraží

Adresa:

Rožmitál pod Třemšínem

Telefon:

+420 221 111 122

Region:

Brdy a Podbrdsko

Přejít na web akce

Popis akce

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele. Vláček je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií. Cestující v něm najdou vůz plný her, vůz plný balónků a vůz plný hraček. Cyklohráček pojede na trase Praha hlavní nádraží – Beroun – Příbram – Březnice – Rožmitál pod Třemšínem.

Z Prahy odjede v 8:26 a v 11:04 přijede do Rožmitálu. Ve 14:58 zamíří opět zpátky do Prahy. Pro výletníky, kteří přijedou Cyklohráčkem do Rožmitálu, zajistila rožmitálská radnice autobus firmy Brdabus, který je zdarma sveze po příjezdu vlaku, tedy jedenácté hodině, z nádraží do centra města k Podbrdskému muzeu a ze stejného místa je odveze ve 14:30 zpět na vlakové nádraží. Během času stráveného v centru města mohou v Podbrdském muzeu navštívit například letní interaktivní výstavu Historické cukrárny. Muzeum zůstane tento den otevřené i během polední pauzy. Aby si mohli Cyklohráček užít i Rožmitálští, podařilo se městu a spolku Rakovnicko-protivínská dráha dohodnout s Českými drahami mimořádné jízdy tohoto jedinečného vlaku z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice a zpět.

Cyklohráček odjede z Rožmitálu do Březnice ve 13:06 a ve 14:17 se vydá z Březnice zpět do Rožmitálu. Cestující se tak mohou vypravit na krátký výlet po Březnici, nebo třeba strávit celou dobu hraním v Cyklohráčku.

V tomto výletním vlaku platí tarif Pražské integrované dopravy (PID) a tarif Českých drah (ČD), lze uplatnit i jízdní doklady systému jednotného tarifu OneTicket. Podrobnosti a jízdní řády jsou na stránkách organizace ROPID.

Mapa