Go to content
2022_advent_Miira-Lachec-1.jpeg

Advent v Kolíně

Lidová řemesla a trhy 01.12.2022 - 26.12.2022, 00:00 - 00:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Kolín

Adresa:

Karlovo náměstí

Telefon:

+420 725 438 435

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

Využijte předvánočních dní k návštěvě královského města Kolína. Sváteční náladu navodí řada akcí, které město připravilo.
Tradiční rozsvícení vánočního stromu a zapálení první adventní svíčky již proběhlo, každou adventní neděli bude slavnostně rozsvícena další svíčka, připraven je vždy bohatý doprovodný program.

Vánoční trhy budou na Karlově náměstí od 13. do 22. prosince, každý den od 9 do 18 hodin. Přijďte ochutnat tradiční dobroty a potěšit sebe nebo blízké nákupem vánočních výrobků. Na vybrané dny je připraven doprovodný program plný tance i muziky.

Celoročně vás zveme k návštěvě Bartolomějského návrší, areálu, který se rozprostírá kolem chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Kdo má chuť být chvíli stranou od ruchu centra města, neměl by areál Bartolomějského návrší vynechat. Od první adventní neděle navíc čeká na všechny návštěvníky překvapení v podobě dřevěného vyřezávaného betléma od uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky z Jiříkova u Rýmařova.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo řadu zajímavých akcí včetně výstavy betlémů a tradiční expozice Vánoce v měšťanském domě. Obě najdete v Červinkovském domě taktéž u chrámu sv. Bartoloměje.

Vše zakončí slavnostní Vánoční koncert města Kolína, který zazní v chrámu sv. Bartoloměje v pondělí 26. prosince od 16 hodin.

Mapa