Go to content
Plecháček s motivem kocoura Mikeše

1. Festival Ladova kraje

Hudební a divadelní akce 18.05.2024 10:00 - 18:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

fotbalové hřiště u lesa

Adresa:

Klokočná

Telefon:

+420 606 044 272

Region:

Posázaví

Přejít na web akce

Popis akce

V sobotu 18. května se koná pilotní ročník Festivalu Ladova kraje ve vsi Klokočná. Na místním fotbalovém hřišti bude nabitý hudební a divadelní program a také zápolení družstev z jednotlivých obcí mikroregionu v neotřelých disciplínách inspirovaných příběhy kocoura Mikeše.

Kocour Mikeš letos slaví již 90. narozeniny. Obec Klokočná zve sousedy mikroregionu Ladův kraj i všechny další, kteří se budou chtít podívat na loutková představení a koncert nebo fandit soutěžním týmům. Zvány jsou zejména rodiny s dětmi pro které bude připraven zábavný program, dílničky, občerstvení i odpočinkové zóny.

Program začne v 10:00 představením soutěžních týmů a zajímavostí, které dovezly jednotlivé obce. V 10.30 je naplánováno první divadlo – loutkové představení Kocour v botách v podání Buchet a Loutek. Ve 14.30 bude následovat další loutkové představení, Malý pán Divadla B., který je volnou adaptací již dříve zfilmované knihy. V 18:00 si malí i velcí zařádí při koncertu kapely Bombarďák, a po něm bude odhaleno, kdo si z Klokočné odveze putovní trofej pro vítěze meziobecního zápolení. Největší hvězda večera, skupina November 2nd, završí celodenní program koncertem od 21:00.

Doprovodné kreativní programy zajistí domácí i hosté, o odpočinkové čtení pohádek bude postaráno profesionálními herci.

Pokud je to ale jenom trochu možné, přijeďte na kolech, nebo speciální autobusovou linkou, protože parkování – kromě toho pro kola – má v malé obci omezené kapacity.

Mapa